Ekin Olcayto kimdir, nereli, kaç yaşında, ne mezunu?

Ekin Olcayto, 1975 yılında İstanbul‘da hayata gözlerini açtı. Kariyerine radyoculukla başlayan Olcayto, 1993 yılında Best FM‘de çalıştı. Best FM’de kısa bir süre çalıştıktan sonra Show Radyo‘ya geçti. Burada yaklaşık 16 yıl boyunca “Abuk Prenses” adlı programı hazırlayıp sundu.

Uzun yıllar radyoculuk yaptıktan sonra televizyon dünyasına adım attı. TRT, Star TV, Show TV ve Kanal D‘de programlar yaptı. Ayrıca, Kandemir Konduk tiyatrosunda oyunculuk eğitimi aldı. “Arka Sokak” adlı dizide konuk oyuncu olarak rol aldı. 2000 yılında Mirgün Cabas’ın teklifini kabul eden Olcayto, NTV‘de haber sunmaya başladı. NTV’de geçirdiği üç yılın ardından Cine 5 ve Kanal 1‘de sunuculuk yaptı.

2008 ila 2016 yılları arasında Kanaltürk‘te Ana Haber Bültenini sundu. 2016 yılında CNN Türk‘e geçti ve “Bazı Şeyler” programını sunmaya başladı. Ekin Olcayto, 2018 yılında Haber Global‘e geçti. Haber Global’de ekrana gelen “Bazı Şeyler” ve “Sanat Durağı” programını sunmaya başladı.

2011 yılında reklamcı Levent Yıldırımtürk ile evlendi. 2014 yılında ise boşandı. Dialog Anlatım ve İletişim Okulu’nda eğitmenlik yapmaktadır.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın