Ekonomist Mahfi Eğilmez: Hukuk gitti mi ekonomi de durmaz

Ekonomist Mahfi Eğilmez, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal ederek yenilenmesi kararı alması üzerine Twitter hesabından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin 6 yıl önceki ile bugünkü kişi başına milli gelir seviyesini karşılaştıran Eğilmez, “Hukuk gitti mi ekonomi de durmaz.” ifadelerini kullandı.

“HAKSIZLIK ÜZERİNE KURULAN KRALLIK ÇOK YAŞAMAZ”

Eğilmez, Twitter hesabından yaptığı bir başka paylaşımda ise Lucius Annaeus Seneca’nın, “Haksızlık üzerine kurulan krallık çok yaşamaz.” sözlerini paylaştı.

MAHFİ EĞİLMEZ KİMDİR?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İktisat ve Maliye bölümlerinden mezun olan Eğilmez, Maliye Başmüfettişi, Hazine Genel Sekreterliği Daire Başkanlığı, Hazine Müsteşar Yardımcılığı ve Hazine Müsteşarlığı görevlerinde bulundu.

Bir dönem Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyesi olarak da görev yapan Eğilmez, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde ders verdi.

Bir süre NTV’de “Geri Sayım” adlı programda ekonomideki gelişmeleri yorumladı. 2018 yılında ise NTV’den ayrıldığını açıkladı.

KİTAPLARINDAN BAZILARI

Tarihsel Süreç İçinde Dünya Ekonomisi

Değişim Sürecinde Türkiye Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Sosyo-Ekonomik Bir Değerlendirme

Örneklerle Kolay Ekonomi

Hazine

Küresel Finans Krizi


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın