Ekrem İmamoğlu: 18 günlük başkanlık döneminde neler yaptı?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 18 günlük belediye başkanlığı döneminde yaptığı icraatları anlattı.

Haber Global ekranlarında Erdoğan Aktaş’ın sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, 18 gün süren belediye başkanlığı görevi boyunca yaptıklarını şu sözlerle anlattı:

Öğrencilerin aylık abonman kartını 85 TL’den 40 TL’ye indirdik. Su kullanım bedelinde belirli oranlarda indirim yaptırdık.

Meclis toplantılarını sosyal medyadan canlı yayınlayarak şeffaflığa ciddi bir adım attık. Bir oturumumuzu 3,5 milyonun üzerinde insan izledi. Olağanüstü bir şey. Aslında millet ‘ne olduğunu bilmek istiyorum’ diyor, ancak buna fırsat tanınmamış. Bunu sağladık.

Dini bayramlarda zaten vardı, resmi ve dini bayramlarda da ücretsiz ulaşım hakkını İstanbullulara hediye ettik.

Sadece sudaki indirimin İstanbul ortalamasındaki bir aileye yıllık katkısı 1080 TL. İki öğrencisi olan bir aileye bu yaptığımız abonman indiriminin yıllık katkısı 540 TL.

6 yaşına kadar olan ücretsiz ulaşım yaşını 12’ye çıkarmak istiyoruz.

‘Hesap kitap bilmiyorsun’ dendi

Bütün bunları biz Ocak, Şubat ve Mart ayında anlattık. Biz anlatırken aynen şu söylendi: ‘Kardeşim sen hesap kitap bilmiyorsun. Kimin parasını kime dağıtıyorsun?’ Bırakın o zaman denmesini, ilk Meclis toplantısında da dendi.

İstanbul halkı kimin yaptığını biliyor

Belediyeye bu talimatları veren benim. Ama günün sonunda ‘Biz yaptık’ diye bunu anlatıyorlar. İstanbul halkı kimin yaptığını biliyor.

Kopya çekmek olabilir, ama önce bizi bir takdir et. Biz de size Meclis’te eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz. Üslup böyle olmalı.

18 günde arkadaşlarımla beraber bu hizmeti, İstanbul halkıyla buluşturduğumuz için çok mutluyum.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın