Ana sayfa Gündem Ekrem İmamoğlu, Angela Merkel’le bir araya geldi

Ekrem İmamoğlu, Angela Merkel’le bir araya geldi

ekrem imamoğlu angela merkel
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel'le bir araya geldi. / Fotoğraf: İBB

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Berlin Duvarı’nın yıkılmasının 30. yıl dönümü anmasında Almanya Başbakanı Angela Merkel’le bir araya geldi. 

Merkel’in kendisini tebrik ettiğini belirten İmamoğlu, “Kendisine Almanya ile Türkiye ilişkilerinin önemli olduğunu ifade ettim. Bir ara ayrıldık. Sonra kendisi bizzat gelerek Federal Kongre’nin Meclis Başkanını bizzat tanıtmak istediğini söyledi. Sayın Merkel beni alıp yanına götürdü. Kendileriyle üçlü sohbet yaptık. Daha sonra da çiçeklerimizi bıraktık. Ardından da Sayın Cumhurbaşkanı ile bizi tanıştırdı. Güzel bir diyalog ortamı olmuş oldu” ifadelerini kullandı. 

‘KENDİSİNE 16 MİLYON İSTANBULLUNUN SELAMINI İLETTİM’

İmamoğlu, görüşmeye ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Berlin Duvarı’nın yıkılışı sebebiyle yapılan etkinlikte Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile sohbet ettik. Merkel’in tebriğini demokrasi sınavını başarıyla geçen şehrimiz adına aldım. Kendisine 16 milyon İstanbullunun selamını ilettim ve İstanbul’a davet ettim” ifadelerini kullandı. 

Almanya’daki temaslarını sürdüren İmamoğlu, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve derneklerin temsilcilerinden oluşan Berlin Türk Toplumu ile bir araya geldi.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here