Ekrem İmamoğlu cevapladı: ‘Cumhurbaşkanı olacak mısınız?’

Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Halk TV’de Ayşenur Arslan’a önemli açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANLIĞINI DÜŞÜNÜYOR MU?

Birkaç gün önce BBC’ye verdiği röportajda kendisine yöneltilen ‘Başkanlık‘ sorusu hatırlatılması üzerine Ekrem İmamoğlu, “Benim bugünkü gündemim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanmak ve İstanbul’u layıkıyla yönetmek. En büyük arzum, yerelde demokrasi anlamında da dünyaya örnek olarak anlatabileceğimiz kavramlarla yüklenmiş bir yönetim biçimini oluşturmaktır” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu, BBC muhabirinin “Türkiye’nin bir sonraki cumhurbaşkanı Ekrem İmamoğlu mudur?” sorusuna “Kısmet” diye cevap vermişti.

‘KAYBETMEYİ BİLMİYORLAR’

İmamoğlu, AK Parti’nin seçim sonuçlarına itirazı konusunda da şunları söyledi:” Şu bir gerçek: Kaybetmeyi bilmiyorlar. Kaybetmeyi bilselerdi başka davranırlardı. Empati yaptığınızda 25 yıldır bu kenti yönetiyorlar ve beş seçim kazanıp altıncısında kaybettiler. Böyle davranmalarını anormal karşılamıyorum, ama makul davranması gereken insanlar da olmalı. Bence en büyük zararı partilerine veriyorlar, ülkeye zarar veriyorlar ve hatta kendi partililerine bile zarar veriyorlar.”

Sahada yaptığı ziyaretlere devam ettiğini belirten İmamoğlu, “Dün Güngören’deydim, bugün Farih’teydim. Buna devam edeceğim. İstanbul’un nabzını tutacağım. Sokakta oy verdim deyip sevinen de var, oy vermedim ama hayırlı olsun diyen de var. Bu da beni mutlu ediyor. Bence vatandaş tavrıyla ve toleransıyla siyasetin çok önünde” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul’daki seçimleri önde tamamladı. Fakat, AK Parti’nin seçim sonuçlarına itirazı sebebiyle YSK tarafından resmi sonuçlar açıklanmadı.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın