Ekrem İmamoğlu: İBB iyi yönetilmemiş

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) kararı sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, DW Türkçe’den Nevşin Mengü’nün sorularını yanıtladı. İmamoğlu, 19 günlük başkanlık süresince tespit ettiği sorunları açıkladı.

İşte Ekrem İmamoğlu‘nun açıklamaları:

“19 gün içerisinde Büyükşehir Belediyesi’nin içerisinde tümüyle ne yapılmış olduğunu tespit etme şansımız olmadı. Ama elde ettiğimiz bilgiler kadarıyla, hem mali açıdan hem de hukuki ve adil olma açısından iyi yönetilmediğini söyleyebiliriz.

İsraf açısından çok önemli sıkıntılar olduğunu tespit ettik. Bazı tespit ettiğimiz unsurları, zaman içerisinde toplumla da paylaşacağız.

Toplumun, kendine ait bir varlığın, nasıl yönetildiğini ve nasıl dağıtıldığını görmesi açısından bunlar önemli. Bunları anlatacağız.

BİR KİŞİNİN YAPACAĞI İŞİ BEŞ KİŞİ YAPIYOR

Burada en önemli unsur israf. Oradaki araç sayısı ve çalışanlarla ilgili pozisyonlamalar çok enteresan. Bir kişinin yapacağı işi beş kişiye yaptırmak gibi ortamlar sağlanmış. Belediyenin daha farklı birimlerinde o insanlar istihdam edilebilirdi.

Belediyedeki araçlar gereksiz lükstü. Onlarca araca da gerek yoktu.

Daha önceki belediye başkanlığım döneminde de şimdide de kendi aracımı kullandım. Tek bir an bile belediye araçlarının koltuğuna oturmadım.”

NOT: Ekrem İmamoğlu ile yapılan röportajın tamamına DW Türkçe‘nin Youtube kanalından ulaşabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın