Ana sayfa Gündem Ekrem İmamoğlu, YSK’nın İstanbul kararını değerlendirdi

Ekrem İmamoğlu, YSK’nın İstanbul kararını değerlendirdi

PAYLAŞ
Ekrem İmamoğlu
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini iptal ederek yenileme kararı vermesinin ardından Ekrem İmamoğlu önemli açıklamalarda bulundu. 

Beylikdüzü’nde vatandaşlara seslenen İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şu şekilde:

RAMAZAN AYI KUL HAKKI YEMEME AYI

Ramazan ayı birleşme ayı. Ramazan ayı buluşma ayı. Ramazan ayı en güzel duygularınızla arınma ayı. Ramazan ayı kul hakkı yememe ayı.

Biz bu ülkede kul hakkı yensin istemiyoruz. Biz bu ülkede çocuklarımızın geleceği aydınlık olsun istiyoruz. Biz bu ülkede gençlerimiz başka ülkede hayal kursun istemiyoruz.

İşsizliğin 5 milyonu aştığı bu ülkede işsizliğin sona ermesini istiyoruz. Dualarımız bunlar, başka ne isteyebiliriz ki?

Ramazan ayı kucaklaşma ayı. Komşunu hissetme ayı. Biz, başladığımız ilk günden itibaren ‘kucaklaşacağız’ dedik.

SİYASİ PARTİLER ARAÇTIR, AMAÇ MİLLETE HİZMET ETMEKTİR

Bu şehrin 16 milyon insanına vatansever dedik. İstanbul İttifakı’nın oyuna talibiz dedik. Bizim için siyasi partiler araçtır, amaç bu millete hizmet etmektir.

Partileri ayırt etmedik. Evet, ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bir evladıyım, gurur duyuyorum. Ama ben bu şehir için ittifak yaptığımız İYİ Partililerin de oyunu istiyorum. Saadet Partililerin de oyunu istiyorum. AK Partililerin de oyunu istiyorum. MHP’lilerin de oyunu istiyorum. HDP’lilerin de oyunu istiyorum. Ben, bütün siyasi partilere oy vermiş herkesin oyunu istiyorum.

ISRARLA KUCAKLAŞACAĞIZ

Onlar bizden çatışma isteyecek. Kötü söz duymak isteyecek. Biz, ısrarla bu milletin kavga etmesini istemeyen, bu milletin kucaklaşmasını isteyeniz. Israrla kucaklaşacağız.

Yola çıktığımızda medya yanımızda yoktu. Devletin hiçbir imkanı yanımızda yoktu. Bizim yanımızda siz vardınız!

MİLYONLARCA İNSANIN ALIN TERİYLE KAZANDIK

Biz, bu seçimi milyonlarca insanın alın teriyle kazandık. Alın terinin en büyük şahidi sizlersiniz. En büyük yol arkadaşımız sizlersiniz.

Kazandığımız bu seçimi 31 Mart akşamı elimizden almaya çalıştılar. Emeğimizi çalmaya çalıştılar. Anadolu Ajansı’nın utanmaz yöneticileri 12 saat bilgi paylaşamadılar.

Artık kişilere, kurumlara, partilere, derneklere, vakıflara, cemaatlere yer yok dedim. Millet var, millet! İşte onun için sevmediler. Onun için istemediler.

Sizden isteğim Türkiyemiz için, demokrasimiz için arkadaşlarınıza, komşularınıza yapılan bu haksızlığı anlatmaya başlayın. Bu akşam başlayın.

Artık sanatçı da konuşacak, iş insanı da konuşacak, işçisi de konuşacak, eski siyasisi de konuşacak, öğretmeni de konuşacak, memuru da konuşacak, herkes konuşacak. Çünkü ben sizlerle paylaştığım bu süreci geleceğimiz için yapıyorum, kendim için değil.

GÜLER YÜZLE, SEVGİYLE, UMUTLA HAKKIMIZI SÖKE SÖKE ALACAĞIZ

Ben çocuklarımdan, eşimden, annemden helallik alıp yola çıktım.

Ben buradan verdiğim mesajla onların bile (YSK üyeleri) çocuklarının, torunlarının hayatlarını kurtaracağım.

Biz güler yüzle, sevgiyle, umutla hakkımızı söke söke alacağız.

Ben bu şehrin 16 milyon insanının emeğine güveniyorum. Bu şehrin 16 milyon insanının alın terine güveniyorum. Bu şehrin 16 milyon insanının vicdanına ve ahlakına güveniyorum.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here