Ana sayfa Teknoloji Elon Musk: Cybertruck için 150 bin adet sipariş aldık

Elon Musk: Cybertruck için 150 bin adet sipariş aldık

Geçtiğimiz gün yarı zırhlı yeni pick-up modeli Cybertruck adlı yeni aracın tanımı sırasında camların kırılması nedeniyle sahnede zor anlar yaşayan Tesla CEO’su Elon Musk, araca 150 bin siparişin olduğunu söyledi. 

Sipariş rakamını sosyal medya hesabından paylaşan Musk, herhangi bir reklam kampanyası olmaksızın bu rakama ulaştıklarının altını çizdi.

Tesla’nın yeni aracı Cybertruck’ın California’da düzenlenen tanıtımı sırasında, zırhlı camların ne kadar dayanıklı olduğunu göstermek için cama metal bir top fırlatılmış ve cam kırılmıştı. 

SERVETİ 768 MİLYON DOLAR AZALDI

Tanıtım sırasında meydana gelen bu olayın ardından Tesla’nın hisselerinde yüzde 6 oranında bir düşüş yaşanmıştı. Guardian’da yer alan habere göre, bu olay sebebiyle Musk’ın kişisel serveti bir günde 768 milyon dolar azaldı. 

40 BİN DOLARA SATILACAK 

Aracın yaklaşık 40 bin dolara satışa çıkarılacağı açıklandı. Seri üretime ise 2021 yılında başlanması planlanıyor. 

Cybertruck’ın elektrikli bataryasının menziline göre 400, 480 ve 800 kilometre olmak üzere üç farklı seçeneği bulunuyor. 

Aracın üç motorlu en üst modeli 100 km/s hıza 2.9 saniyede ulaşabilecek. Bu modelin satış fiyatının 69 bin 900 dolar olduğu açıklandı. 

Aracın Türkiye’de satışının ne zaman yapılacağı ise henüz bilinmiyor. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here