Emine Bulut cinayeti: Sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü

Emine Bulut, eski eşi tarafından, 10 yaşındaki kızının gözü önünde boğazı kesilerek öldürüldü. Bulut’un “Ölmek istemiyorum”, kızının ise “Anne gitme” feryatları yürekleri dağladı.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı psikologlarının Bulut’un 10 yaşındaki çocuğunu gözetim altına aldıkları belirtildi. 

Bulut’un 4 yıl önce boşandığı eşi tarafından vahşice öldürülmesi, kadın cinayetleri konusunu bir kez daha gündeme getirdi. 

İşte Emine Bulut’un vahşice katledilmesine sosyal medyadan gelen tepkiler: 

İmamoğlu: Bugüne kadar cinayete kurban giden tüm kadınların çığlığıydı aslında

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Şiddetle mücadelede kadın ve çocukların yanındayız, olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu: Gerekli yasal düzenlemeler bir an önce yapılmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bulut’un vahşice katledilmesinin ardından yaptığı açıklamada “Bu trajedilerin son bulması için gerekli yasal düzenlemeler bir an önce yapılmalı, kadına yönelik şiddet son bulmalıdır” dedi. 

Gül: Yargı makamları tarafından caniye hak ettiği cezanın gecikmeksizin verileceğine inancım tamdır

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, saldırganın cinayetin hemen ardından tutuklandığını ve hukuki sürecin devam ettiğini belirterek, “Yargı makamları tarafından caniye hak ettiği cezanın gecikmeksizin verileceğine inancım tamdır” ifadelerini kullandı. 

Akşener: Kadın bedeni üzerinden ahlaksızca siyaset yapan zihniyetin ülkemizi getirdiği nokta…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, daha önce bir televizyon kanalında kadına yönelik şiddet konusunda yapmış olduğu bir konuşmayı da paylaşarak “Kadın bedeni üzerinden ahlaksızca siyaset yapan zihniyetin ülkemizi getirdiği nokta; 10 yaşındaki evladının gözleri önünde vahşice katledilen bir anne, Emine Bulut. Takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı. 

Haluk Levent: Emine’nin evladı artık bizim evladımızdır

AHBAP’ın kurucusu Haluk Levent, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Emine’nin evladı artık bizim evladımızdır” dedi.
Emine Bulut’un vahşice katledilmesine spor kulüplerinden de tepkiler geldi. Beşiktaş’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada “Kadın cinayetlerinin son bulmasını, faillerinin en ağır cezalarla yargılanmasını diliyoruz” denildi. Öte yandan bu akşam oynanacak maçta santrayla beraber 1 dakika sessizlik çağrısında bulunuldu. 
Fenerbahçe’den yapılan açıklamada, “Faillerin en ağır ceza ile yargılanmasını, toplumumuzda kadın cinayetlerinin artık son bulmasını diliyoruz!” ifadelerine yer verildi. 
Galatasaray’dan yapılan açıklamada, “Yaşanan bu vahşet son olsun, kadın cinayetleri son bulsun!” denildi.

Hazal Kaya: O küçük kızın gözyaşlarında boğulun…

Oyuncu Hazal Kaya, “O küçücük kızın gözyaşlarında boğulun… Durdurun bu cinayetleri artık” dedi. 

Karalar: Kadına, çocuğa, hayvana verenler insan değil, canavardır

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Kadına, çocuğa, hayvana verenler insan değil, canavardır” ifadelerini kullandı.

Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın