Ercüment Ovalı’dan aşı açıklaması: Laboratuvar kısmını tamamladık

Yaklaşık 1 aydır yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı aşı ve ilaç çalışmaları yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Ovalı, 2 farklı aşı üretiminin laboratuvar kısmını tamamladıklarını ve hayvan deneylerine sıra geldiğini belirtti.

Daha önce yaptığı açıklamalarda 23 Nisan’ı işaret eden Prof. Dr. Ercüment Ovalı, aşı ve ilaç çalışmalarındaki son durum hakkında bilgi verdi. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Ovalı, koronavirüse karşı 2 farklı aşı üretiminin laboratuvar kısmını tamamladıklarını ve hayvan deneylerine sıra geldiğini ifade etti.

Ovalı, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Son 1 aydır gece gündüz çalışarak 6 proje 4 ürün ve 3 makale çıkaran kahramanlarıma teşekkür ediyorum. Canım ülkem artık Covid-19 a karşı aşı geliştirebilen az sayıdaki ülkeler arasında.”

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, 17 Nisan’da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dornaz Alfa” adlı ilacın koronavirüs hastalarında klinik testlere alınması gerektiğini söylemişti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ovalı’nın duyurduğu ilacın uluslararası bir ilaç firmasının patentli ilacı olduğuna dikkat çekmiş ve “Sosyal medya üzerinden insanların umuduyla oynanamaz” ifadelerini kullanmıştı


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın