Erdoğan açıkladı: 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz gün 65 yaş üstü vatandaşlara belirli saatlerle sınırlı olmak üzere sokağa çıkma izni verildiğini hatırlatan Erdoğan, bu uygulamanın önümüzdeki haftalarda da sürdürüleceğini söyledi. 

9 İLDE ŞEHİRLER ARASI GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAĞI KALDIRILDI

Erdoğan, 9 ilde daha şehirler arası giriş-çıkış sınırlandırılmasının kaldırıldığını açıkladı. Bu iller şunlar: Adana, Trabzon, Denizli, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Kahramanmaraş, Ordu ve Tekirdağ.  

Bugün itibariyle kuaför, güzellik salonu gibi işletmelerin faaliyete geçtiğini belirten Erdoğan, “Bu işletmelerimizden maske, fiziki mesafe gibi belirlenen kurallara riayet ederek halkımıza hizmet vermelerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, bugüne kadar çeşitli yöntemlerle 450 milyon cerrahi maskenin vatandaşlara ulaştırıldığını söyledi. Maskeyle ilgili yeni bir adım attıklarını belirten Erdoğan, “Yıkanabilir maske standartları Sanayi ve Ticaret Bakanlığımız, TSE, TÜBİTAK ve üreticilerle işbirliğiyle belirlendi. Bunlar için de bir üst fiyat tespit edilerek satışına izin verilecek” açıklamasında bulundu. 

EMEKLİ MAAŞ ÖDEMELERİ 15 MAYIS’TA BAŞLIYOR

Emekli vatandaşların maaş ödemelerini 15 Mayıs’tan itibaren hesaplarına yatırmaya başlayacaklarını ifade eden Erdoğan, Mayıs ayı işsizlik sigortası ödemelerinin de öne çekildiğini açıkladı.

2020 ÇAY ALIM FİYATI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 yılı için belirlenen çay alım fiyatının 3 lira 27 kuruş olduğunu, bu rakamın 13 kuruşluk destekleme ile birlikte 3 lira 40 kuruşa karşılık geldiğini açıkladı.

Erdoğan, Başakşehir Şehir Hastanesi’nin açılışını 21 Mayıs’ta Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile birlikte gerçekleştireceklerini söyledi. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın