Erdoğan açıkladı: En düşük emekli maaşı 1500 liraya yükseltildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Çankaya Köşkü’nde yapılan Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada en düşük emeli maaşının 1500 liraya yükseltildiğini, emeklilerinin bayram ikramiyesinin ise Nisan ayı başında ödeneceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı’nın ardından alınacak yeni önlemleri açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşının 1500 liraya yükseltildiğini duyurdu. Öte yandan emeklilerin bayram ikramiyelerinin ise Nisan ayı başında ödeneceğini söyledi.

Asgari ücret desteğinin devam ettirileceğini belirten Erdoğan, “Mevzuatımızdaki esnek ve uzaktan çalışma modellerinin daha etkin hale getirilmesini temin edeceğiz” diye konuştu. 

Erdoğan, corona virüsüne karşı alınacak önlemler kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın belirleyeceği kriterlere göre ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık kaynak ayrıldığını söyledi.

Erdoğan, İstanbul ve Ankara’da başlatılacak çalışmayla 65 yaş üzerindeki tüm vatandaşlara koruyucu maske ve kolonya dağıtılacağını ifade etti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın