recep tayyip erdoğan

Erdoğan, Kanal İstanbul için tarih verdi: Önümüzdeki haftalarda ihaleyi yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde tartışma konusu olan Kanal İstanbul projesi için tarih verdi. Erdoğan, önümüzdeki haftalarda ihalenin yapılacağını söyledi. 

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Hizmet İhracatçıları Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

‘KANAL İSTANBUL’A BAŞLIYORUZ’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kanal İstanbul projesi hakkında yaptığı konuşmalara değinen Erdoğan, “Biz Kanal İstanbul diyoruz, anamuhalefetin başındaki zat ‘yapamayacaksınız’ diyor. Sen ne yaparsan yap biz bunu yapacağız. İnşallah önümüzdeki haftalarda ihaleyi yapıyoruz ve Kanal İstanbul’a başlıyoruz. Bunun çalışması, belediye başkanlığımın sonlarına doğru atılmış bir adımdır. Biz bu adımı hayata geçireceğiz. Dünyada nasıl Süveyş varsa, nasıl Cebelitarık varsa, biz de de Kanal İstanbul olacak” ifadelerini kullandı. 

Kanal İstanbul projesinin ‘çevreci’ özelliğini vurgulayan Erdoğan, daha önce boğazda yaşanan kazaları hatırlatarak, “Kanal İstanbul ile bu tehditler yok seviyesine geleceği gibi bir de ülkemize ciddi manada bir getirisi olacaktır” dedi. 

Konut satışlarının kasım ayında yüzde 54,4, otomobil satışlarının da yüzde 3,5 oranında arttığını belirten Erdoğan, “Otomotiv sektöründe ülkemize güvenip stoklarını iyi tutanlar kazanmaya devam ederken, stokları yetersiz olanlar maalesef yok sattı” diye konuştu. 

‘2020 BÜTÇESİ YENİ BİR DÖNEMİN MÜJDECİSİDİR’

Son dönem verilerine bakıldığında ekonomide olumlu gelişmelerin görüldüğünü söyleyen Erdoğan, “Meclis’te dün kabul edilen 2020 bütçesi yeni bir dönemin müjdecisidir. Atılması gereken adımlar bulunuyor. Hepsini birer birer hayata geçireceğiz” dedi. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın