Erdoğan: Ocak itibariyle lisans öğrencilerinin bursu 550 lira olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ocak ayı itibariyle lisans öğrencilerinin burs ücretlerinin 550 liraya çıkarılacağını duyurdu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. 

Meslek ve imam hatip liselerini yeniden cazip hale getirdiklerini vurgulayan Erdoğan, “2020 Ocak ayı itibariyle lisans öğrencilerimizin öğrenim kredi ve bursu 550 liradan yüzde 10 artışla 550 liraya çıkıyor. Hatırlarsanız bu rakam biz hükümete geldiğimizde 45 liraydı. 45 liradan bugün 550 liraya çıkıyor. Nereden nereye… Öğrenim kredisi yüksek lisansta 1100 lira, doktora da ise 1650 lira olarak uygulanacak” ifadelerini kullandı.

‘Yargı Reformu Strateji Belgesi’ndeki maddeleri paket paket Meclis’e getiriyoruz’

Yargıya sızan FETÖ’cülerin kuyumcu titizliğiyle temizlendiğini belirten Erdoğan, “Mahkeme sayısını iki kat artırarak yargının işleyişini kolaylaştırdık. Yargı Reformu Strateji Belgesi’ndeki maddeleri paket paket Meclis’e getiriyoruz. Amacımız 780 bin kilometre vatan toprağında insanlarımızın güvenliği ve huzurunu sağlamak” diye konuştu.

‘Gazi parlamenter demokrasi ile mi idare etmişti ülkeyi?’

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yöneltilen eleştirilere de değinen Erdoğan, “Acaba Gazi parlamenter demokrasi ile mi idare etmişti ülkeyi? Gelişmiş ülkelerde ya başkanlık ya da yarı başkanlık sistemi var” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2013-2018 yılları arasında yüzde 5’in üzerinde büyüme sağlandığını, ihracatın 36 milyar dolardan 171 milyar dolara yükseltildiğini, turizmde 42 milyona ulaşıldığını söyledi. 

‘Merkez Bankası başkanını görevden aldık, çünkü laf dinlemedi’

Sistemin değişmesiyle birlikte Merkez Bankası’nın başkanını görevden alma yetkisini de aldığını belirten Erdoğan, “Görevden aldık, çünkü laf dinlemedi. Faiz bir ülkenin kalkınmasına karşı en büyük zulümdür. Bu adımları attık ve enflasyonda tek haneye düştük” ifadelerini kullandı.

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in bir proje olduğunu ve şu anda Amerika’da bulunduğunu söyleyen Erdoğan, “DEAŞ’ın başı kendini öldürdü. O ne kadar sizin için önemliyse FETO denilen teröristbaşı da bizim için o kadar önemlidir” dedi. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın