Erdoğan: Özel sektörde de esnek çalışma sistemine geçilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, corona virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında, kamuda olduğu gibi özel sektörde de esnek çalışma sistemine geçileceğini açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsüne karşı alınacak yeni tedbirleri açıkladı. 7 maddeden oluşan o tedbirler şunlar:

1- Şehirlerarası seyahatler valilik iznine bağlanmıştır.

2- Özel sektörde de minimum personelle esnek çalışma sistemine geçilecektir.

3- Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanacaktır.

4- Ören yerleri gibi alanlar hafta sonu kapalı olacak, hafta içi de toplu olarak bulunulamayacaktır.

5- Askerlerimiz 14 gün karantina kuralına uygun şekilde celp ve terhis uygulamasına tabi tutulacaktır.

6- Yurt dışı uçuşlar tamamen sona erdirilmiştir.

7- Valilerimizin başkandığında pandemi kurulu oluşturularak alınan tedbirlerin takibi yapılacak, gerektiğinde ilave tedbirler kararlaştırılacaktır.

Türkiye’nin salgın dönemine en hazırlıklı bir şekilde yakalandığını belirten Erdoğan, ilaç ve gıda konusunda hiçbir sıkıntının olmadığını söyledi. 

Türkiye’nin dünya nüfusuna göre en çok yoğun bakım yatağına sahip olduğunu ifade eden Erdoğan, hızlı tanı kitlerini devreye sokarak test sayılarını arttırdıklarını söyledi. 

İlk kez Çin’in Wuhan kentinde görülen corona virüsü, kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına almış ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olmuştu.

27 Mart tarihi itibariyle Türkiye’de corona virüsünden dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 75’e çıkmış durumda. Enfekte olan hasta sayısı 5 bin 698’e ulaştı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın