Erdoğan: Terör örgütleriyle masaya oturmadık, oturmayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “17-18 yıllık görev süremizde hiçbir zaman terör örgütleriyle masaya oturmadık, oturmayız ve oturmayacağız” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World Forum 2019’da konuştu. 

‘Teröriste terörist demeye devam edeceğiz’

Türkiye’nin hiçbir ülkenin toprağında gözü olmadığını vurgulayan Erdoğan, “Biz ayrım yapmadan teröriste terörist demeye devam edeceğiz. Mücadelemizi de sonuna kadar sürdüreceğiz” diye konuştu. 

Erdoğan, Suriye’nin kuzeyine Irak üzerinden 30 bin tır silah ve mühimmat sokulduğunu hatırlatarak, “Bunu hangi demokratik anlayışla izah edecekler. Bu demokrasinin, uluslararası siyasetin ve uluslararası savaş hukukun neresinde yazıyor, bunu bize söylesinler. Yok söyleyemezler” dedi. 

‘Ne zamandan beri terörle beraber hareket etmeye başladınız?’

Barış Pınarı Harekatı’na karşı çıkan Batı ülkelerine de yüklenen Erdoğan, “Hani terörizme karşıydınız? Ne zamandan beri terörle beraber hareket etmeye başladınız? Bu terör örgütleri PYD, YPG NATO’ya üye oldu da bizim mi haberimiz olmadı? Bu nasıl bir iştir? Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır” ifadelerini kullandı. 

‘Putin ile süreci ele alacak ve gereken adımları atacağız’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yapılan anlaşma neticesinde karar verilen 120 saatlik ateşkes süresinin büyük bir bölümünün sona erdiğini ifade ederek, “Yarın Rusya seyahatimiz var. Burada Putin ile bu süreci ele alacak ve atılması gereken adımları atmış olacağız” dedi.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın