Ana sayfa Gündem Erdoğan: Türkiye, koronavirüsle mücadelede en erken tedbir alan ülkedir

Erdoğan: Türkiye, koronavirüsle mücadelede en erken tedbir alan ülkedir

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasında, “Türkiye, koronavirüsle mücadelede en erken tedbir alan ülkedir” açıklamasında bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasında corona virüse karşı alınan tedbirler hakkında konuştu.

İlk kez geçtiğimiz Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde görülen Covid-19 salgınına karşı fiili tedbirlerin 20 Şubat’tan itibaren alınmaya başladığını belirten Erdoğan, “Yurt dışından gelen vatandaşlarımızın tamamı ülkemize girişte sağlık kontrolünden geçirilerek, durumu şüpheli görünenler karantinaya alınmıştır” ifadelerini kullandı. 

Corona virüsü ile mücadele kapsamında geçtiğimiz hafta ilan edilen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi‘ne de değinen Erdoğan, “100 milyar liralık ekonomik destek programını paylaştık. Meclisimiz gereken düzenlemeleri yaptı. İşsizlik fonunu güçlendirerek çalışanlarımızın, kredi fonunu güçlendirerek de esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olduğumuzu gösterdik” diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Covid-19 salgını sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşların tamamında ilave hastalıklar mevcut olduğunu belirterek, şöyle devam etti: “Özellikle yaşlı insanlarımızın kesinlikle dışarı çıkmadan hayatlarını sürdürmeleri şarttır. Bunun için yaşlılarımızı sevgi ve saygıyla korumalıyız.”

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here