Erdoğan: Yerli otomobil için şimdiden sipariş almaya başladık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan yerli otomobil için şimdiden sipariş almaya başladıklarını açıkladı.

TÜBA-TÜBİTAK Bilim Ödülleri töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil konusunda açıklamalarda bulundu. Bursa’da Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait 4 milyon karelik arazinin 1 milyon karelik bölümünü Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu’na (TOGG) tahsis ettiklerini hatırlatan Erdoğan, “Süratle fabrikamızı orada yapacak ve oradan uluslararası sulara açılma imkanımız olacak. Çünkü aynı zamanda limanı da orada rahatlıkla yapabilme imkanımız var. Projenin her aşamasını adım adım takip ediyor, çıkan her sorunu çözüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yerli otomobilin 2022 yılının sonunda seri üretime geçeceğini belirten Erdoğan, “Bu proje ülkemiz için otomobil üretmenin çok daha ötesinde bir vizyona sahiptir. Projede yer alan herkes gecesini gündüzüne katarak, aynı amaç uğrunda emek veriyor. Milletimiz de Türkiye’nin otomobiline tüm kalbiyle sahip çıkmıştır, başta şahsım olmak üzere siparişleri de almaya başladık” dedi.

‘DEVRİN OTOMOBİLİNİN ÖNÜNÜ KESEMEYECEKLER’

1960’lı yıllarda üretilen ‘Devrim’ otomobiline değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devrim otomobilinin önünü kestiler, ama inşallah devrin otomobilinin önünü kesemeyecekler” diye konuştu. 

‘İSTESELER DE İSTEMESELER DE KANAL İSTANBUL’U YAPACAĞIZ’

Erdoğan, güçlü büyüme rakamlarının yakalanması için yüksek teknolojiye dayalı ürünlerin ortaya koyulması gerektiğini söyledi. Kanal İstanbul tartışmalara da değinen Erdoğan, “İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul’u yapacağız. Kanal İstanbul’u yaparken iki tane modern akıllı şehri de inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın