Erdoğan’dan CHP’nin astığı T.C. tabelasına yorum: Riyakarlık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, kazandığı bazı belediyelere “T.C.” ibaresini eklemesini “Riyakarlık” olarak değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Ankara’nın Enleri” Ödül Töreni ve İftar programında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin kazandığı belediyelere “T.C.” ibaresi eklenmesine ilişkin, “Yıllardır CHP tarafından yönetilen hiçbir belediyenin başına T.C. ifadesi eklenmezken, İstanbul ve diğer birtakım şehirlerde bu yönde adımlar atılmasını da riyakarlık olarak gördüğümü belirtmek isterim.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kazandığı bazı belediyelerin binalarına “T.C.” ibaresi eklenmişti.

Öncelikle CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, belediye binasına “T.C.” ibaresini yeniden ekledi. Daha sonra ise CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbatasını almasının ardından belediye binasına “T.C.” ibaresini ekledi. Bu gelişmeyi, İBB’nin Twitter hesabından da paylaştı.

EKREM İMAMOĞLU: ALLAH İFTİRADAN VE İFTİRA EDENLERDEN KORUSUN

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarınca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Allah iftiradan ve iftira edenlerden korusun.” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf: İBB
 İstanbul ve Ankara’da “T.C.” ibaresi yeniden geldi

Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın