Erdoğan’dan ‘corona’ açıklaması: Bu zoru birlikte başaracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü ile mücadele konusunda yaptığı açıklamada, “Devlete düşen görevler yanında, özel sektörümüzün de yerine getirmesi gereken sorumlulukları var. İnşallah bugün burada alacağımız kararlarla, bu zoru birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde düzenlenen Koranavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı öncesinde kısa bir konuşma yaptı. 

Hastalığın kontrol altına alınması konusunda gerekli tedbirlerin hayata geçirildiğini belirten Erdoğan, “Gönüllü ya da zorunlu karantina uygulamaları nedeniyle günlük hayatı durma noktasına getiren böyle bir sürecin ekonomik sonuçları da ortaya çıkacak. Hastalığın salgına dönüşmesini engelleme ve ekonomiyi, üretimi, istihdamı canlı tutma hedefimiz var” ifadelerini kullandı. 

Hastalıkla mücadele ederken sanayi, ticaret ve ekonomi çarklarının dönmesini sağlamanın kolay olmadığını ifade eden Erdoğan, “Devlete düşen görevler yanında, özel sektörümüzün de yerine getirmesi gereken sorumlulukları var. İnşallah bugün burada alacağımız kararlarla, bu zoru birlikte başaracağız” diye konuştu. 

Geçtiğimiz gün dörtlü konferans yaptıklarını belirten Erdoğan, İngiltere ve Fransa’nın Türkiye ile mukayese edilemeyecek kadar kötü durumda olduğunu söyledi. 

İlk kez Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü, hızla tüm dünyaya yayılmış ve çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine neden olmuştu. 

Tüm dünyada paniğe yol açan virüs, Türkiye’de ilk kez 11 Mart’ta görülmüştü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından verilen bilgiye göre, şu ana kadar Türkiye’deki vaka sayısı 98’e ulaştı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın