Erdoğan’dan ‘Simit Sarayı’ açıklaması: Ziraat’in almasını tasvip etmiyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ziraat Bankası’nın Simit Sarayı’nı almasını tasvip etmediğini söyledi. 

Birleşmiş Milletler Küresel Mülteci Formu’na katılmak üzere gittiği İsviçre’nin Cenevre kentinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ziraat Bankası’nın, Simit Sarayı’nı almak için Rekabet Kurumu’na yaptığı başvurunun ardından bankanın genel müdürünü aradığını söyleyen Erdoğan, “Genel müdürümüz, ‘Bir ara gündeme geldi ama böyle bir şeyi şu anda düşünmüyoruz’ dedi. Zaten Ziraat Bankası değil, Ziraat Bankası’nın girişim sermayesi şirketi” ifadelerini kullandı. 

Böyle bir girişimi tasvip etmediğini belirten Erdoğan, geçmişte kamu bankalarının görev zararı sebebiyle battığını hatırlatarak, “Biz geldik ve önce kamu bankalarının tamamını görev zararlarından kurtardık. Şu anda Ziraat sadece ulusal değil uluslararası alanda önde gelen bankalardan bir tanesi” şeklinde konuştu. 

YENİ PARTİ AÇIKLAMASI: DAHA ÖNCE DE OLDU, KAÇ TANESİNİN İSMİNİ HATIRLARSINIZ?

AK Parti’den ayrılanların kurduğu yeni partiye de değinen Erdoğan, daha önce de böyle bir durumla karşılaştıklarını belirtti ve “Ben burada sorsam, kaç tanesinin ismini hatırlarsınız? Gündemimizi bunlarla meşgul etmiyoruz” diye konuştu. 

Erdoğan, teşkilatlarından memnun olduklarını ve kararlı bir şekilde kongrelere hazırlandıklarını söyledi. 

KANAL İSTANBUL MESAJI: ÇOK FARKLI BİR İSTANBUL’U İNŞA EDECEĞİZ

Son günlerde tartışma konusu olan Kanal İstanbul projesi hakkında da konuşan Erdoğan, “Çok farklı bir İstanbul’u inşa edeceğiz. Üzerinde beş tane köprünün olduğu, içme suyu hatlarının deplase edildiği bir modeli hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın