Erol Mütercimler: Ekrem İmamoğlu 2-5 puan arası farkla kazanır

Erol Mütercimler, 23 Haziran İstanbul seçimlerine ilişkin tahminde bulundu. Mütercimler, ‘Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu’nun 2 ile 5 puan arası farkla seçimi kazanacağını’ söyledi. 

Halk TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programına konuk olan Erol Mütercimler, “Ekrem İmamoğlu, 2 ile 5 puan arası farklı bu seçimi alır. Çünkü dün akşam Binali Yıldırım’a baktığınızda bu sonucu görüyorsunuz” dedi. 

’31 Mart seçimleri öncesi beka diyenler, bu seçimde beka lafını ağzına almıyor’

31 Mart seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı’nın “Beka” söylemini hatırlatan Mütercimler, “31 Mart seçimleri öncesi beka diyenler, bu seçimde beka lafını ağzına almıyor” dedi. 

Mütercimler, Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında yapılan ortak programın manşetini şu sözlerle açıkladı: “Programın manşeti TBMM Başkanlığı, Ulaştırma Bakanlığı yapmış ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ciddi bir adayı olan Binali Yıldırım ile moderatörün Sayıştay raporunu ‘okumadım’ demesiydi.”

Mütercimler’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“25 yıl boyunca belediyede, 17 yıl boyunca da Türk siyasetinde kaybetmenin ne olduğunu hiç bilmeyen bir siyasal hareket ile 1950 yılından bu yana seçim kazanmanın ne olduğunu bilmeyen bir partinin mücadelesi var. 

AK Parti, Türk Sağının büyük hastalığı olan iki şeye sahip. Birincisi entelektüeli yok, ikincisi Türk Sağının en büyük hastalığı olan demokratlaşmayı bir türlü becerememesi. Çünkü özünde her zaman için itaat var. “


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın