Esenler Otogarı’nın otopark işletmesi resmen İBB’ye geçti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, perşembe günü Esenler Otogarı’nın otopark işletmesinin İBB’ye devrinin yapılacağını duyurdu. 

Bayrampaşa 15 Temmuz Şehitler Otogarı’nın (Esenler Otogarı) İSPARK’a devriyle ilgili verilen ihtiyati tedbir kararı kaldırıldı.

İBB’nin Saraçhane merkez binasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, ihtiyati tedbir kararının kaldırıldığını belirtti ve “Şu an önümüzde herhangi bir engel yok. Perşembe saat 16:00 itibarıyla tüm birimlerimizle otogarda olacağız” ifadelerini kullandı. 

İmamoğlu, Kurban Bayramı boyunca otoparkın ücretsiz olacağını açıkladı. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile istişare halinde olduklarını belirten İmamoğlu, perşembe günü emniyet birimlerinin de kendilerine eşlik edeceğini söyledi.

Otogarın tüm eksikleriyle yakından ilgileneceklerini ifade eden İmamoğlu, “Otogarı yarınlara hazırlayabilmemiz için önce oradaki tehdit edici durumları ortadan kaldırmamız gerekir” dedi.

NE OLMUŞTU?

Esenler Otogarı’nın otoparkın işletmesi, İBB Meclisi’nin Temmuz ayı ikinci toplantısında alınan kararla birlikte İSPARK’a devredilmişti.

İBB Meclisi’nde alınan karar, otopark işletmesinin 5 yıllık bir süreyle İSPARK’a devrini öngörüyordu. Gelir dağılımı ise yüzde 25’i İBB’ye, geri kalanı da İSPARK’a gidecek şekilde düzenlenmişti. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın