Ana sayfa Gündem Eski AA Genel Müdürü: AK Parti’de ortak akıl gittikçe zayıfladı

Eski AA Genel Müdürü: AK Parti’de ortak akıl gittikçe zayıfladı

Kemal Öztürk (Fotoğraf: Youtube, Medyascope TV)

Eski Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Kemal Öztürk, AK Parti’de ortak aklın gittikçe zayıfladığını söyledi. 

Medyascope TV’de Ruşen Çakır’ın konuğu olan Öztürk, 23 Haziran İstanbul seçimlerine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

23 Haziran seçim sonucunun son beş yılında yaşanan ve gittikçe biriken sorunların bir neticesi olduğunu belirten Öztürk, Benim en çok üzerinde durduğum konu, AK Parti’nin en iyi iki gücünün gittikçe zayıfladığı ve bunun sonuçlarının sandığa kötü yansıyacağı yönündeki uyarılarımdı. Bunlardan birincisi ortak akıl gittikçe zayıfladı. AK Parti’nin en kuvvetli olduğu şeylerden birisi birçok akıl var, bu akıl bir araya gelerek tartışıyor ve bir fikir üretiyor, sonunda da Cumhurbaşkanı Erdoğan bunların içerisinden birini seçip karar veriyor. Bu ortak akıl bu verilmiş kararı hayata geçiriyor ve destekliyor. Uzun bir süreden beri bunda zayıflama vardı. Bunun önemli sebeplerinden birisi, bu ortak aklı üreten kişilerin zaman içerisinde partiden ayrılmasıdır” dedi. 

‘Bir şehri kaybetmek önemli değil, önemli olan inandırıcılığı kaybetmemektir’

AK Parti’nin ikinci en önemli gücünün inandırıcılığı olduğunu belirten Öztürk, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediği her şeyin gerçekleşir ve bir karşılığının olmasından dolayı AK Parti’nin bir inandırıcılığı vardır. Bir şehri kaybetmek önemli değil, önemli olan inandırıcılığı kaybetmemektir. Bir şehri tekrardan kazanabilirsiniz. Çok çalışırsınız, iyi bir aday koyarsınız ve kazanırsınız. Ama inandırıcılığınızı kaybettiğinizde bu çok uzun süren bir tahribata neden olur” ifadelerini kullandı. 

‘AK Parti seçmenleri bu seçimde ilk defa CHP’ye oy verdi’

23 Haziran seçimlerinin AK Parti için büyük bir hezimetle sonuçlandığını belirten Öztürk, “Bunun en önemli sebebi ise insanların vicdanının kaldırmamasıdır. AK Parti seçmenleri bu seçimde ilk defa CHP’ye oy verdi. Tanıyorum, biliyorum” diye konuştu.

‘Uzun yıllar boyunca Öcalan’ın mektubu diye başlayan cümleleri duyacağız’

23 Haziran seçimleri öncesinde teröristbaşı Abdullah Öcalan tarafından gönderilen mektup hakkında da değerlendirme yapan Öztürk, “Bu mektup projesini üreten kimse AK Parti’nin hayrına çalışan biri olduğunu düşünemiyorum. Bu mesele milliyetçi oylar üzerinde ters bir tepki yarattı. Aynı zamanda Cumhur İttifakı’nı sorgulatır hale getirdi. Mektup meselesini rasyonel bir akılla açıklayamıyorum. Ama sonuçlarını açıklayabilirim. Çok büyük etkileri olacak ve bu tartışma kolay kolay bitmez. Uzun yıllar boyunca 23 Haziran seçimlerini ve Öcalan’ın mektubu diye başlayan cümleleri çok duyacağız” diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here