ahmet davutoğlu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den ihracı istendi

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) bugün yapılan toplantısında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Abdullah Başçı ve Ayhan Sefer Üstün’ün ihracı istendi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) toplantısı sona erdi. Yaklaşık dört saat süren toplantısının ardından yapılan açıklamada eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, eski AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı ve eski AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün kesin ihraç sebebiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevkine oy birliğiyle karar verildiği duyuruldu. 

Süreç nasıl işleyecek?

Disiplin Kurulu’na sevk edilen dört isimden sözle ve yazılı savunması istenecek. Bu talebe belirli bir süre içerisinde cevap gelmemesi halinde üyelikleri otomatik olarak düşecek. 

Kuruluş yıl dönümü etkinliklerine davet edilmemişti

Davutoğlu, AK Parti’nin 23 Ağustos günü düzenlediği 18’inci yıl dönümü etkinliklerine çağrılmamıştı. 

Davutoğlu: Yeni bir partiye ihtiyaç var

Davutoğlu, TV5’teki röportajında yeni parti çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, ekibiyle birlikte Sakarya ve Diyarbakır’da halkın içinde bulunduğunu belirmiş ve “Sonunda bir partiye dönüşecekse, AK Parti nasıl doğal şartlar içinde bir partiye dönüşmüşse, buradan da bir parti çıkar. Yeni bir partiye ve siyasi harekete ihtiyaç var” ifadelerini kullanmıştı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın