Eski CHP’li vekil: Davutoğlu çok birikimli ve dünyayı bilen biri

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket ettiği konuşulan eski CHP Milletvekili İhsan Özkes, “Sayın Davutoğlu sıradan bir insan değil. Çok birikimli. Bu toprakların kültürünü ve dünyayı da çok iyi bilen, çok okuyan biri” ifadelerini kullandı.

Eski CHP Milletvekili İhsan Özkes, gazeteci Çağlar Cilara’nın Youtube kanalına konuk oldu. 

Özkes’in Davutoğlu hakkındaki açıklamaları şöyle: 

“Sayın Davutoğlu sıradan bir insan değil. Çok birikimli. Bu toprakların kültürünü ve dünyayı da çok iyi bilen, çok okuyan biri. Böyle biri olmasa Sayın Cumhurbaşkanı danışmanken dışişleri bakanı ve başbakan yapmazdı. 

Davutoğlu, hemen her konuda Erdoğan’a görüşünü rahatlıkla iletmiş biri. Bazı konularda ters düştüğünü de öğrendim. Örneğin, dört bakanın Yüce Divan’a gitmesini istemiş. Bu çok önemli bir şey.”

Özkes, CHP’den ayrılmasına ilişkin de açıklama yaptı: 

“Beni rahatsız eden durumlar vardı. Bunları Kemal Kılıçdaroğlu’yla da konuştum. Yıprandığımı gördüm ve kendisiyle bunu paylaştım. Ayrılma isteğimi söyledim.”

Özkes, Davutoğlu’nun Konya Taşkent’e yaptığı ziyarette yanında yer alan isimlerden biriydi. Davutoğlu’nun yanında yer alan diğer isimler şunlardı: Eski AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, eski AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı, eski AK Parti Konya Milletvekili Ömer Ünal ve eski AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci. 

İHSAN ÖZKES KİMDİR?

1957 yılında Çorum’da dünyaya gelen Özkes, 1992 yılında Üsküdar Müftülüğü’ne atandı. Daha sonra Şile ve Beyoğlu Mütfütülüklerinde görev yaptı. 

2011 yılında yapılan genel seçimlerde CHP’den İstanbul Milletvekili seçildi. 

Röportajın tamamını izlemek için tıklayınız.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın