ezgi mola

Ezgi Mola kimdir, kaç yaşında ve nereli? Hayatı ve biyografisi

Ezgi Mola, 29 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim hayatına Hasan Ali Yücel İlkokulunda başlayan Mola, daha sonra Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu, Kadir Rezan Has Ortaokulu ve Halit Armay Lisesi’nde öğrenim gördü.

Küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa ilgi duydu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne girdi. Ezgi Mola, buradaki dört yıllık eğitim sürecini birincilikle tamamladı. 

Rol aldığı ilk televizyon dizisi yönetmen koltuğunda Kartal Tibet’in oturduğu “Karate Can” oldu. Bu sırada Aydoğan Temel’den iki yıl eğitim alan Mola, “Çürük Elma” adlı tiyatro oyununda sahne aldı. 

2005-2007 yılları arasında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Hırsız Polis” adlı dizide “Gülay” karakterini canlandırdı. Dizide İpek Bilgin, Timuçin Esen ve Rasim Öztekin gibi oyuncularla birlikte oynayan Mola, başarılı oyunculuğuyla ön plana çıktı.

2006 yılında vizyona giren ve başrolleri Türkan Şoray ile Uğur Yücel’in paylaştığı “Hayatımın Kadınısın” adlı sinema filminde rol aldı. Bu filmdeki performansıyla Sadri Alışık Ödülleri’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü. 

Yılmaz Erdoğan‘ın yazıp yönettiği “Organize İşler” ve “Organize İşler 2: Sazan Sarmalı” filmlerinde yer aldı. 2013 yılında vizyona giren “Patron Mutlu Son İstiyor” adlı sinema filminde Tolga Çevik ile başrolleri paylaştı.

ROL ALDIĞI FİLMLER

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı 
Aydede 
Maide’nin Altın Günü
Kocan Kadar Konuş: Diriliş
Kocan Kadar Konuş 
Patron Mutlu Son İstiyor
Soğuk 
Sen Aydınlatırsın Geceyi
Celal ile Ceren
Pazarları Hiç Sevmem
Dedemin İnsanları
Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi 
Veda
Hayatımın Kadınısın 
Organize İşler 

ROL ALDIĞI DİZİLER

Jet Sosyete
Kötü Yol 
Bir Ömür Yetmez
Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan 
Canım Ailem
Sınıf
Kolay Gelsin
Senden Başka 
Hırsız Polis 
Görünmez Adam
Sevinçli Haller
Sultan Makamı
Unutma Beni 
Karate Can 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın