Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Direktör Adayı: Zeljko Buvac Kimdir?

Fenerbahçe’de Aykut Kocaman’ın geleceği belirsizliğini sürdürürken yeni teknik direktör adayı gündeme geldi: Zeljko Buvac.

Fenerbahçe’de sportif direktörlük görevine Damien Comolli’nin gelmesiyle birlikte en çok merak edilen konu Aykut Kocaman ile çalışmaya devam etmeyeceğiydi.

Bugün basında yer alan haberlere göre Comolli, Fenerbahçe’nin başına Bosna-Hersekli Zeljko Buvac’ı getirmek istiyor. Peki Zeljko Buvac kimdir? Hangi takımlarda görev yaptı?

ZELJKO BUVAC KİMDİR?

1961 doğumlu olan Zeljko Buvac, profesyonel futbol kariyerini 1999 yılında sonlandırdı. Daha sonra ise 17 yıl boyunca Jurgen Klopp’un yardımcısı olarak görev yaptı. Jurgen Klopp ile birlikte Mainz, Dordmund ve Liverpoo’da çalıştı.

17 yıl boyunca Jurhen Klopp’un yardımcılığını yapan Zeljko Buvac, bundan kısa bir süre önce istifa etmişti.

Daily Mirror gazetesi Liverpool’dan ayrılmasının ardından yaptığı haberde Zeljko Buvac hakkında önemli bilgiler vermekte. Miror gazetesi, onun için “Jurgen Klopp’un taktiklerinin ardındaki beyin” değerlendirmesini yaptı.

Zeljko Buvac’ın Fenerbahçe ile adının anılması, sosyal medyada oldukça konuşuldu. TR24 Spor Muhabiri Yağız Sabuncuoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede Zeljko Buvac’ın Fenerbahçe için doğru isim olduğunu belirtti:


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın