hakan atilla

Hakan Atilla istifa mı etti? Cüneyt Özdemir açıkladı

Borsa İstanbul (BIST) Genel Müdürü Hakan Atilla’nın görevinden istifa ettiği iddialarına yalanlama geldi. Gazeteci Cüneyt Özdemir’e konuşan Atilla, “İstifa etmedim, görevimin başındayım” dedi.

Sosyal medyada Hakan Atilla’nın görevinden istifa ettiğine yönelik iddialar ortaya atıldı. Gazeteci Cüneyt Özdemir’e konuşan Atilla, istifa etmediğini ve görevinin başında olduğunu söyledi. Atilla, “Görevde olduğum sürece Borsada pek çok rekor kırdık. Daha da devam etmeye niyetliyim” ifadelerini kullandı.

Özdemir, Atilla ile arasında geçen konuşmayı Twitter hesabından paylaştı. Özdemir’in paylaşımı şöyle:

“Şimdi Borsa İst Gn Müd Hakan Atilla ile konuştum. Aramızda şu konuşma geçti.

C; Hakan Atilla istifa mı ettin?

H: Hayır bu iddiaların aslı astarı yok. İstifa etmedim, görevimin başındayım. Görevde olduğum sürece Borsada pek çok rekor kırdık. Daha da devam etmeye niyetliyim.”

Özdemir: Hakan Atilla ilk harcanan oluyorsa vay haline AK Partinin!

Özdemir, “Hakan Atilla ilk harcanan oluyorsa vay haline AK Partinin! Hakan Atilla ki ABD’de 30 ay yattı ülkesi aleyhine tek bir kelime etmedi. Geldi Borsanın başında gayet başarılı işlere imza attı, atıyor ama dedikodu kazanına ilk atılan o oluyor. At izi, it izi karışması buymuş demek ki!” ifadelerini kullandı.

ABD’de 28 ay hapis yatmıştı

Hakan Atilla, 27 Mart 2017 tarihinde New JFK Havalimanı’nda gözaltına alınarak tutuklanmıştı. ABD’de yapılan yargılama sonucunda 32 ay hapis cezasına çarptırılmış, 28 ay hapis yattıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Atilla, Ekim 2019’da Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak atanmıştı.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın