Hakan Bayrakçı kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Hakan Bayrakçı, katıldığı televizyon programlarında gündeme ilişkin yaptığı yorumlarla dikkat çekiyor. İnternet kullanıcıları Bayrakçı’nın biyografisini merak ediyor. Peki, Hakan Bayrakçı kimdir? Hakan Bayrakçı nereli, kaç yaşında? İşte Bayrakçı hakkında merak edilenler…

Hakan Bayrakçı kimdir?

Hakan Bayrakçı nereli: Erzurum

Hakan Bayrakçı kaç yaşında: 62

Hakan Bayrakçı ne mezunu: İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü

Hakan Bayrakçı, 1960 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Mesut Bayrakçı, annesi ise Seniha Bayrakçı’dır. Babası aslen Erzurumludur. Saint Benoit ve Saint Michel Fransız kolejlerinde öğrenim gördü. Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünde tamamladı. 

1988 yılında SONAR araştırma şirketini kuran Bayrakçı, Bülent Ecevit ve Süleyman Demirel gibi dönemin önemli siyasetçilerinin danışmanlığını da yaptı. Bunun dışında çok sayıda başbakan, bakan, parti genel başkanı ve belediye başkanına da profesyonel olarak danışmanlık hizmeti verdi. 

Bir dönem TRT radyoda tarih programı yaptı. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Bayrakçı, çeşitli televizyon programlarına yorumcu olarak katılmaktadır. 

2019 yılında saldırıya uğrayan Bayrakçı, “Saldırı planlı. Suni bir sebepten kavga çıkarıyor ve hiçbir şey konuşmamaları da ilginç. Neye kızdığını söyler insan saldırırken. Bunlar profesyonelce saldırdılar bana” ifadelerini kullandı. 

Hakan Bayrakçı, CNN Türk‘te ekrana gelen “Akıl Çemberi” isimli programda yorumculuk yapmaktadır. Zaman zaman aynı kanalda farklı programlara da çıkmakta ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmaktadır.

Hakan Bayrakçı, sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır. Bayrakçı, sosyal medya platformu Twitter’da @ahakanbayrakci, Instagram’da @ahakanbayrakci kullanıcı adıyla yer almaktadır. Bayrakçı’nın Twitter hesabında 300 bini aşkın takipçisi bulunuyor.

Hakan Bayrakçı’nın kitapları

Çadırlar
Ortaçağ ve Türkler
Kırmızı Fırtına
Bozkırın Oğlu Cengiz Han


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın