Ana sayfa Ekonomi Halkbank’tan esnafa kredi destek paketi

Halkbank’tan esnafa kredi destek paketi

PAYLAŞ

Halkbank, corona virüsü ile mücadele kapsamında hazırladığı paketle esnaf ve sanatkarlara 25 bin lira nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteği vereceğini duyurdu. 

Halkbank, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında esnaf ve sanatkarlara destek olmak için Esnaf Destek Paketi’ni açıkladı. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın faiz desteği ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle hazırlanan paket içeriğinde, İşletme Finansman Desteği ve Paraf Esnaf Kart olmak üzere iki çeşit destek ürünü sunuldu. 

İşletme Finansman Desteği

Bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan esnaf ve sanatkarlarından da istifade edebileceği Esnaf Destek Paketi kapsamında, esnafın kullanabileceği kredi limiti 25 bin lira olarak belirlendi. Bu kredinin vadesi 36 ay olarak belirlenirken, 6 aya kadar da ödemesiz uygulanması mümkün. 

Para Esnaf Kart Desteği

Para Esnaf Kart Desteği kapsamında, esnaf ve sanatkarların mal ve hizmet alımında kullanabilecekleri ve limiti 25 bin lira olan bir ticari kart imkanı sunuluyor. 

KİMLER YARARLANABİLECEK?

Halkbank tarafından yapılan açıklamada, işletme kredisinden esnaf ve sanatkarlar odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkarların yararlanabileceği belirtildi.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here