Ana sayfa Gündem Hulusi Akar: YPG’nin çekildiğine dair teyide muhtaç bilgiler var

Hulusi Akar: YPG’nin çekildiğine dair teyide muhtaç bilgiler var

PAYLAŞ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD’liler tarafından verilen YPG’nin çekildiğine dair teyide muhtaç bilgiler olduğunu söyledi. 

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Devlet Mezarlığı’nı ziyaret eden Akar, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

ABD ile yapılan anlaşmanın ardından kurulan Müşterek Harekat Merkezi’ne değinen Akar, burada bir Türk, bir de Amerikalı generalin sevk ve idareyi sağladığını dile getirdi. 

‘İHA ve helikopter uçuşları başladı’

Akar, bölgede insansız hava aracı (İHA) ve helikopterler uçuşlarının başladığını belirtti.

Karadan ortak devriyeler için görüşmelerin devam ettiğini kaydeden Akar, “Onların kendi personelini buraya getirmeleri, hazırlık yapmaları bir zaman almakla beraber hiçbir şekilde bir gecikmeye, zaman kaybına tahammülümüz olmadığını, bu konuda herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemek için yapılması gerekenlerin yerinde ve zamanında yapılmasını şiddetle takip ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

‘Münbiç ve Rakka’da verilen sözler tutulmadı’

Bakan Akar, Münbiç ve Rakka’da verilen sözlerin tutulmadığını vurgulayarak, “Bunları hiçbir zaman unutmadık ve bütün faaliyetleri bu bilgi ve bilinçle arkadaşlarımızla birlikte takip ediyoruz. Asil milletimize yönelik tehdit ve tehlikenin ortadan kalkması için yapılması gereken ne ise bunları bugüne kadar azim ve kararlılıkla yaptık, aynı şekilde yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

S-400 teslimatına ilişkin de bilgi veren Akar, ikinci bataryanın intikalinin eylül ayının ortasında tamamlanacağını söyledi. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here