Ana sayfa Biyografi Hülya Hökenek kimdir? Hayatı ve biyografisi

Hülya Hökenek kimdir? Hayatı ve biyografisi

hülya hökenek
Hülya Hökenek (Fotoğraf: Youtube)

Hülya Hökenek, 1988 yılında Şırnak‘ın Cizre ilçesinde doğdu. Üniversiteye kadarki eğitim hayatını Cizre’de tamamladı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü‘ne kaydoldu. 

Üniversitede öğrenim gördüğü sırada Fatih Altaylı ile tanıştı. Bu tanışma, gazetecilik kariyerindeki önemli dönüm noktalarından biriydi.  Altaylı’nın iş teklifini kabul eden Hökenek, Teke Tek programında muhabirlik yapmaya başladı. Bu dönemde çok sayıda özel röportaja imza attı. Altaylı ile beraber Beyrut’a giderek teröristbaşı Abdullah Öcalan’la yakalanmadan önceki son röportajını yaptı. Daha sonra Erbil’de Mesut Barzani ile de röportaj yaptı.

Kanal D’nin ardından BRT televizyon kanalında çalışmaya başladı. Burada bir süre özel dosya haberciliği biriminde görev yapan Hökenek, 2001 yılında kanal kapanınca Londra’ya gitti. Yaklaşık üç yıl boyunca Londra’da kaldı. Hem dil eğitimi aldı hem de London Institute’de gazetecilik üzerine eğitim aldı. 

Türkiye’ye döndükten sonra Kanal 7‘de çalışmaya başladı. Yaklaşık üç yıl boyunca burada görev yaptıktan sonra Kanaltürk televizyonuna geçerek Ana Haber Bülteni sunmaya başladı. 8 aylık bu maceranın ardından ise TRT Haber‘e geçti. Burada haber bültenlerini sundu.

2018 yılında Habertürk TV’ye geçen Hökenek, “Gün Ortası” ve “Enine Boyuna” programlarını sunmaya başladı. 

Hülya Hökenek, 2018 yılında Kamer İncedursun‘la hayatını birleştirdi. 

“Enine Boyuna” programı, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti tarafından en iyi haber programı dalında jüri özel ödülüne layık görüldü. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here