ekrem imamoğlu

İBB Başkanı İmamoğlu: Elimizde bizi rahatsız eden veriler var

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Elimizde biri rahatsız eden veriler var” açıklamasında bulundu. 

DW Türkçe’den Bülent Mumay’a röportaj veren İmamoğlu, “Belediyeyi kazandıktan sonra nasıl bir tabloyla karşılaştınız” sorusunu şu sözlerle cevapladı: “Uzun süredir toplumun da gerekli kurumların da irdeleyemediği, kapalı devre yönetim sisteminin var olduğu bir büyükşehir belediyesi var. Şirketlerin bütçesi, belediye bütçesinin neredeyse üçte ikisi. Böylesi bir bütçesinin yönetildiği ve şirketlerin Sayıştay tarafından denetlenmediği bir ortamda şüpheleriniz yoğun olabiliyor. Bizi rahatsız eden veriler de elimizde var. Ne yazık ki tespitlerimizin daha da büyüyeceğini görüyoruz.”

‘BÜYÜK BİR BAŞARI ELDE EDECEĞİMİZİ ŞİMDİDEN GÖREBİLİYORUM’

Mali açıdan iyi yönetilmeyen bir büyükşehir belediyesi olduğunu gözlemlediklerini belirten İmamoğlu, “Özellikle son dört yıl, bu anlamda aranın çok açıldığı bir dönem. Bugün gelinen nokta belediye için çok sağlıklı bir nokta değil. Ama İstanbul’un kaynakları güçlü ve İstanbul’da mali durum açısından da büyük bir başarı elde edeceğimizi şimdiden görebiliyorum” ifadelerini kullandı.  

‘ARAŞTIRMALARIMIZ SÜRÜYOR’

Yolsuzluk konusunda tespit edilen her şeyi vatandaşla paylaşacaklarını söyleyen İmamoğlu, “Araştırmalarımız ve hukuki teftişlerimiz sürüyor” dedi. 

İmamoğlu, zamanı geldiğinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yaptığı gibi açıklama yapacaklarını söyledi. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın