Ana sayfa Gündem İBB Başkanı İmamoğlu Esenler Otogarı projesini açıkladı

İBB Başkanı İmamoğlu Esenler Otogarı projesini açıkladı

PAYLAŞ
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu (Fotoğraf: @ekrem_imamoglu, Twitter)

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler Otogarı ile ilgili projesini açıkladı.

MEF Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katılan İmamoğlu burada yaptığı konuşmada, “Yüz binlerce metrekare kullanım alanı olan Esenger Otogarı’nı hızlıca şehir dışına taşıyacağız ve yerine buraya metro ulaşımı olan, İstanbul’un en yeşil vadilerinden birinin merkezinde bulunan yüksek teknoloji merkezi yapacağız. Belki bazılarının işine gelmemiş olabilir, birilerine peşkeş mi çekiyor diye. Evet, bu alanları akla ve bilime peşkeş çekiyorum” dedi. 

Seçim vaatlerinden biriydi

Esenler Otogarı’nın dönüştürülmesi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden biriydi.

Seçim döneminde vaatlerini açıklayan İmamoğlu, Temmuz ayında otogarın İBB ile olan sözleşmesinin bittiğini hatırlatmış ve burayı ‘Teknokent’ yapacağını söylemişti. 

İmamoğlu, İstanbul’un mevcut otogarlarını şehir dışına taşıyacağını açıklamıştı. Bu doğrultuda Esenler Otogarı’nın Hadımköy’e, Harem Otogarı’nın da Kurtköy’e taşınması planlanıyor.

‘Susmayan üniversiteler istiyorum’

Öte yandan mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada toplumun her ferdinin cesur olması ve bu ülke lehine konuşabilmesi gerektiğini vurgulayan İmamoğlu, “Susmayan üniversiteler istiyor ve diliyorum. Gençlerin özgürlüğünü kimse kısıtlayamaz” ifadelerini kullandı. 

‘Türkiye’nin en büyük kütüphanesini yapacağız’

İmamoğlu, Saraçhane’de bulunan belediye binasına Türkiye’nin en büyük kütüphanesini yapacaklarını duyurdu ve “Hedefimiz sizleri ortaya çekmek. Meclise giren her siyasi, kendine çeki düzen verecek. Hiçbir zaman unutmayın, gençliğiniz var” diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here