ekrem imamoğlu

İBB Başkanı İmamoğlu: İSMEK’i daha da çok güçlendireceğiz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bazı basın organlarında kapatılacağı iddia edilen İSMEK’i daha da çok güçlendireceklerini söyledi. 

İmamoğlu, Malta Köşkü’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

31 Aralık’ta altı aylık bir dönemi tamamlamış olacaklarını belirten İmamoğlu, bu altı aylık dönemin sonunda ne kadar tasarruf yaptıkları ve kaynakları nereye harcadıkları konusunda bilgilendirme yapacaklarını söyledi. 

“İhale sürecinde bir devrime hazırlanıyoruz” diyen İmamoğlu, ihale sürecinin ‘topluma açık ve şeffaf bir şekilde’ olacağını kaydetti.

‘Yıllık 50 milyon liralık bir tasarruftan bahsediyoruz’

6 Mayıs-23 Haziran tarihleri arasında iade edilen araçlar da hesaba katıldığında yaklaşık bin 300 aracın ihtiyaç fazlası olduğunun altını çizen İmamoğlu, “Yıllık 50 milyon liralık bir tasarruftan bahsediyoruz. Bunu 5 yıllık görev süresiyle çarptığınızda, 250 milyon TL’lik bir para yapıyor. Böyle bir israfı ortaya çıkarmamızı manipüle etmeye çalışan, polemik üretmeye çalışan akla ben şaşıyorum” ifadelerini kullandı. 

İmamoğlu, israfı engelleme konusunda kararlı olduklarının altını çizerek, “Kampanya döneminde 3 kelime söylemiştim: İsrafı engelleyeceğiz. Tasarruf, bizim ekonomi yönetimimizde karakterimiz olacak” şeklinde konuştu. 

‘İSMEK’i daha da çok güçlendireceğiz’

İSMEK konusuna da değinen İmamoğlu, “Birileri neden sıkıntı çekiyor? Ya da niye bu işi köpürtüyor? Yalan. İSMEK’i kapatma falan; asla. İSMEK’i kuran akıl biziz. İSMEK’i daha da çok güçlendireceğiz” dedi. Öte yandan İmamoğlu, 9 Eylül itibariyle İSMEK kayıtlarının başlayacağını duyurdu. 

İSMEK bünyesinde çalışan ve 12 aylık sözleşmesi olan bazı eğitimcilerin, 6-7 ay eğitim verdiğini kaydeden İmamoğlu, “Yani verimlilik de çok düşük. Biz, tam tersine İSMEK’i daha da aktif hale getireceğiz. Tüm yıla yaygın eğitimleri başlatacağız” diye konuştu.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın