“İBB’nin 30 şirketi var, İmamoğlu hiçbirine yönetici atayamadı”

Gazeteci İsmail Saymaz, Haber Global’de Erdoğan Aktaş’ın sunduğu Eşit Ağırlık programına katıldı.

Saymaz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İBB iştirakleri arasında yaşananlara ilişkin şu ifadeleri kullandı: “İBB’nin 30 şirketi var. İmamoğlu, 30 tane şirketin hiçbirine yönetici atayamadı.”

Saymaz’ın değerlendirmelerinden satış başları şu şekilde: 

“İBB Meclisi’ni izledim. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) tavrı, Ankara’da neyse burada da aynı şekilde. AK Parti, Meclis’te çoğunluğu elinde tuttuğu için başkanı çalıştırmamaya yeminli. Başkan diyor ki ‘Borcumuz var, para istiyorum’, ‘Bunun yarısını al ve kullan’ diyorlar. 

‘Ekrem İmamoğlu nasıl çalışacak?’

İBB’nin 30 şirketi var. İmamoğlu 30 tane şirketin hiçbirine yönetici atayamadı. Seçim bitti, iş başına geldiler ve bir tane şirketin başında CHP yönetiminin atadığı kişi yok. Çünkü istifa etmiyorlar. İstanbul’daki 5,5 milyon insan siz yönetimde kalın diye mi CHP’ye oy verdi? Hayri Baraçlı halen İGDAŞ’ın koltuğunda otursun diye mi İstanbullular CHP’ye oy verdi? CHP’ye oy vermenin ne anlamı kaldı şimdi? Ekrem İmamoğlu nasıl çalışacak? 

‘Belediyeyi borca sokanlar, o borcun kaldırılması için istenilen borçlanma yetkisini vermiyorlar’

Şöyle denilmek isteniyor herhalde: ‘Bizim Meclis’te çoğunluğumuz var, size adım attırmayacağız.’ Belediyeyi borca sokanlar, o borcun kaldırılması için istenilen borçlanma yetkisini belediye başkanına vermiyorlar.”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın