ekrem imamoğlu

İBB’nin bağış kampanyasında 6.5 milyon lira toplandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) koronavirüsle mücadele kapsamında başlattığı yardım kampanyasında son rakamlar belli oldu. Buna göre 3 günde yaklaşık 6.5 milyon lira bağış toplandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında başlattığı yardım kampanyasında şu ana kadar 6.5 milyon lira bağış toplandı.

Toplanan yardımın 5 milyon lirası İBB’nin kasasında bulunuyorken, 1 milyon 429 bin lirası ise geçtiğimiz gün İçişleri Bakanlığı genelgesi ile bloke edilen iki bankanın hesabında bulunuyor. 

Hesabın bloke edildiği kamu bankasında 899 bin lira, özel bankada ise 530 bin liralık bağış bulunduğu bildirildi. 

İBB’nin bloke edilen hesapları tekrardan açtırmak için mahkemeye başvuracağı öğrenildi. 

NE OLMUŞTU?

Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından yardım kampanyası başlatılmıştı. Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanlığı bir genelge yayımladı ve izin alınmadan yardım toplama faaliyetlerine girişildiği gerekçesiyle, belediyelerin bağış toplamak için açmış olduğu banka hesaplarına bloke kondu. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bağış hesaplarına bloke konduğunu belirtti. Yavaş, “İşini ve gelirini kaybetmiş insanları desteklemek için kullandığımız ve sizlerin de katkıda bulunduğu banka hesapları İçişleri Bakanlığı genelgesi ile bloke edilmiştir. Kimse endişe etmesin! Planladığımız yardımlara devam edeceğiz. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız” ifadelerini kullandı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın