İBB’nin yönetim kadrosu belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yönetim kadrosunu belirledi. İmamoğlu, yardımcılarının, danışmanlarının, belediyenin iştiraki olan 23 kurumun başkanlarının, genel sekreterinin ve genel sekreter yardımcılarının atamasını gerçekleştirdi. 

İmamoğlu, birlikte çalışacağı üst yönetim kadrosunu oluşturdu. İBB’nin 85 bin çalışanı olduğunu hatırlatan İmamoğlu, “Bu şehre adaleti getirmek için yola çıktık. Yol arkadaşım mutlaka kibirden uzak olacak” ifadelerini kullandı. 

İmamoğlu’nun belirlediği isimler şöyle:

İBB Genel Sekreteri: Yavuz Erkut (Yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Erkut, 2005-2015 yılları arasında TÜPRAŞ’ın CEO’su olarak görev yaptı.)

İBB Genel Sekreter Yardımcıları: Turgut Tuncay Önbilgin, Mehmet Çakılcıoğlu, Yeşim Meltem Şişli, Murat Yazcı, Murat Kalkanlı, Şengül Altan Arslan, İbrahim Orhan Emir 

Şengül Altan Arslan: 2007 yılında Başbakanlık Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.

Murat Kalkanlı: Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kalkanlı, 2014 ile 2018 yılları arasında TÜPRAŞ’ta yönetici olarak çalıştı. 

Turgut Tuncay Önbilgin: ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Önbilgin, TÜPRAŞ’ta yönetici olarak görev yaptı. 

İBB Başkan Danışmanları: Murat Ongun, Yiğit Oğuz Duman, Ertan Yıldız. 

Murat Ongun: İmamoğlu’nun seçim sürecinden bu yana en yakınında bulunan isimlerden biri olan Ongun, bir dönem Habertürk TV’de sunucu olarak görev yaptı .

İETT Genel Müdürü: Ahmet Bağış (Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Bağış, 2005 yılında İETT’ye atandı. 2017 yılında vekaleten İETT Genel Müdürü olarak atandı.)

Boğaziçi Yönetim A.Ş.: Ethem Pişkin  

KİPTAŞ A.Ş.: Ali Kurt

İSFALT A.Ş.: Burak Sırali

Spor A.Ş.: İzzet Renay Onur

BELBİM A.Ş: Yücel Karadeniz (İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Karadeniz, bir dönem ETSTUR’da yönetici olarak görev yaptı.)

İstgüven: Ahmet Can Buğday (İYİ Parti Ankara 3. bölge milletvekili adayı olan Buğday, 2014 ile 2019 yılları arasında Atatürk Havalimanı’nda Güvenlik Müdür olarak çalıştı.)

BELTUR A.Ş: Ömer Güçlü Şeneler

BİMTAŞ A.Ş.: Nazım Akkoyunlu

Enerji A.Ş.: Aslan Değirmenci

Hamidiye A.Ş: Sertaç Nişli

Kültür A.Ş.: Serdal Taşkın

İSTAÇ A.Ş.: Mustafa Canlı (1999 yılında MHP’den Gümüşhane Belediye Başkanı seçilen Canlı, bir dönem Gümüşhanespor’un başkanlığını yaptı. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde ise İYİ Parti’den Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu.)

İSTON A.Ş.: Ziya Gökmen Togay

İsttelkom: Nihat Narin (Bir dönem Global Tower’da genel müdür olarak görev yaptı.)

Güvensu: Sertaç Nişli

İSPARK A.Ş.: Murat Çakır (Bayraktar Otomotiv ve Servis Hizmetleri A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yaptı.)

Medya A.Ş: İpek Elif Atayman

Halk Ekmek A.Ş.: Salih Bekaroğlu

İSBAK A.Ş.: Bahaddin Yetkin (Yetkin, daha sonra görevinden istifa ettiğini bildirdi.)

Şehir Hatları A.Ş.: Sinem Dedetaş (Gemi Mühendisleri Odası’nda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.)

İSPER A.Ş.: Banu Saraçlar

UGETAM: İbrahim Edin


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın