Ana sayfa Bilgi Merkezi İbrahim Ulusoy kimdir?

İbrahim Ulusoy kimdir?

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde AK Parti Avcılar Belediye Başkan adayı İbrahim Ulusoy oldu. Peki, İbrahim Ulusoy kimdir? Nerelidir? Bugüne kadar hangi görevlerde bulundu? İşte AK Parti Avcılar Belediye Başkan adayı İbrahim Ulusoy hakkında merak edilenler.

1978 yılında Trabzon’da dünyaya gelen İbrahim Ulusoy, yükseköğrenimini 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

Üniversite eğitiminin ardından 2001 ile 2006 yılları arasında Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği‘nde uzmanlık eğitimini tamamladı.

Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra Giresun Görele Devlet Hastanesi‘nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında aynı hastanede Başhekim oldu.

2012 yılında İstanbul’da bulunan Süleymaniye Kadım Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde yönetici olarak görev yapmaya başladı. 2014 yılına kadar bu görevini sürdürdü.

2015 ile 2017 yılları arasında Bayrampaşa Devlet Hastanesi‘nde Başhekimlik yaptı.

Bir dönem Fatih Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanlığı yaptı.

Son olarak Avcılar’da bulunan Murat Kölük Devlet Hastanesi’nde Başhekim olarak görev yapmaya başladı. Halen bu görevini sürdürmektedir.

31 Mart 2019‘da yapılacak yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Avcılar Belediye Başkan adayı oldu.

2014 yılındaki yerel seçimlerde Avcılar’da ne oldu?

2014 yılında yapılan yerel seçimleri, yüzde 44 oranında oy alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kazandı.

Seçim sonuçlarına göre, yüzde 40.9 oranında oy alan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ikinci sırada yer alırken, yüzde 9.1 oranında oy alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üçüncü sırada yer aldı. Dördüncü sırada yer alan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) oy oranı ise yüzde 3.9 oldu.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here