İddia: Mehmet Şimşek Babacan’ın partisine katılmak için süre istedi

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında, yeni parti kurma çalışmaları yürüten Ali Babacan’la birlikte hareket ettiği iddia edilen eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında yeni kulis bilgileri paylaştı. 

Altaylı, Şimşek’in, bir yıl daha çalışıp para kazanmak için kendisini yeni partiye davet eden Babacan’dan izin istediğini söyledi. 

Altaylı’nın yazısından ilgili bölüm şu şekilde: 

“Ali Babacan’ın Gül kokulu partileşme sürecinde en çok konuşulan konulardan biri de eski bakan Mehmet Şimşek’in Babacan’ın yanında yer alıp almayacağı.
Oldukça güvenilir bir kaynaktan gelen bilgiye göre, Mehmet Şimşek “Şimdilik” kaydı ile izin istemiş.
Yani yeni partinin, partileşme sürecinde başlangıçta yer almayacakmış.
Nedeni ise son derece insani.
Kendisini partiye davet eden Gül ve Babacan’a Şimşek’in yanıtı şu olmuş:
“Ne olur bana bir yıl süre verin. Bir yıl çalışıp para kazanmam lazım. Aksi takdirde geçinemem.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Kısa bir süre önce Hürriyet’ten Nuray Babacan, Şimşek ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti genel merkezinde yaklaşık iki saat süren bir görüşme yaptığını söylemişti. 

Erdoğan’ın, Şimşek’e, ekonomi konusundaki çalışmalarını parti içinde sürdürmesi ve gerekirse danışman olarak da kendisinden yararlanılabileceğini söylediği öne sürülmüştü. 

Mehmet Şimşek siyaset bıraktıktan sonra ne yapıyor?

Maliye Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevlerinde bulunmuş olan Şimşek, 24 Haziran 2018’deki genel seçimlerde aday olmamış ve siyaseti bırakarak Londra’da bulunan bir şirkette çalışmaya başlamıştı. 

‘Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Şimşek’le görüştü’


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın