erhan usta

İddia: MHP eski Grup Başkanvekili Babacan’ın partisine katılacak

MHP eski Grup Başkanvekili ve Bağımsız Samsun Milletvekili olan Erhan Usta’nın, yeni parti kuracağı konuşulan Ali Babacan’ın partisine yakın olduğu iddia edildi. 

Yeniçağ’dan Ümit Karadağ’ın haberine göre, Usta’nın Babacan’ın kuracağı partiye sıcak baktığı ve ekibiyle görüşmeler yaptığı öne sürüldü. 

24 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Samsun Milletvekili seçilen Usta, aynı zamanda MHP Grup Başkanvekili olarak görev yapmaya başladı. 

MHP’den ihraç edilmişti 

Usta, İYİ Parti tarafından ‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ için verilen yasa teklifinin gündeme alınmasına destek verince önce Grup Başkanvekilliğinden alınmış, ardından da partiden ihraç edilmişti.

31 Mart yerel seçimlerinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olan Usta, yüzde 21 oy almıştı. Adaylık sürecinde başta İYİ Parti olmak üzere bazı siyasi partilerden teklif almıştı. Usta, bu tekliflere ilişkin şunları söylemişti: “Bu teklifleri bir hesaplaşma veya intikam amacı olarak görmedim. İkbal uğruna siyasi duruşumu ve tavrımı değiştirmedim” diyerek reddetmişti.

Babacan’ın ‘sağ kolu’ olarak tanınıyordu

Usta, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde Ali Babacan’ın ‘sağ kolu’ olarak tanınıyordu. 

2015 yılında görevinden istifa eden Usta, MHP’den milletvekili adayı olmuştu. 

İlk anket açıklandı: Babacan’ın yeni kuracağı parti ne kadar oy alıyor?

Babacan AK Parti’den istifa etti: Aklen ve kalben ayrışma yaşadım


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın