İmamoğlu: 415 bin kişi sosyal yardım başvurusunda bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüsle mücadele kapsamında başlattıkları sosyal yardım kampanyasına şu ana kadar 415 bin kişinin başvuruda bulunduğunu açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, TV100’de Ahu Özyurt’un gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, koronavirüsle mücadele kapsamında İBB bünyesinde başlatılan yardım kampanyası hakkında, “Kimse bizim yardımlaşma hızımızı kesemez. Geçtiğimiz gün 500 bin yardım kolisi alım ihalesini canlı yayında yaptık. İyi de bir fiyata toparladık. Üç günde yaklaşık 10 bin insana ulaştık. Her gün binlerce aileye dağıtım yapıyoruz. Aynı zamanda bizim rutin 230 bin insana sosyal yardım yaptığımız kartlarımız var. Şu anda sosyal yardım işi önemli. Yenikapı’da kurduğumuz Koordinasyon ve Yardımlaşma Merkezine bütün siyasi partileri çağırdık. Ola ki bize ulaşamayıp onlara ulaşan vardır diye, onların listelerini alıyoruz” ifadelerini kullandı.

İBB’nin iştirakleriyle beraber bir ay içindeki gelir kaybının 1 milyarı aştığını belirten İmamoğlu, “Buna rağmen bir süreci yürütme çabasındayız. Böyle bir ortamda devletimizin, en uçtaki insanlara her an dokunan bir kurumu olan belediyelere ek ödenek sağlaması şarttır” dedi.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın