İmamoğlu: İBB’de 5-6 milyar lira tasarrufla bütçe artısı elde edeceğiz

Millet İttifakı’nın Cumhuriyet Halk Partili (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, “İBB’de 5-6 milyar lira tasarrufla bütçe artısı elde edeceğiz” dedi. 

Esenyurt’ta vatandaşlara seslenen İmamoğlu, “İhalelerde yapılan harcamalarda ne hikmetse derenin suyu aynı yerlere akıyor. Biz diyoruz ki hakkıyla, hukukuyla ve kabiliyetleriyle herkes iş alsın. Bizim partiyle işimiz yok” diye konuştu.

‘İsrafa asla müsaade etmeyeceğiz’

Konuşmasında ‘israfa’ vurgu yapan İmamoğlu, “Bu şehrin kaynaklarına en büyük düşman israftır. İsrafa asla müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Hizmet etmeye geliyoruz’

Siyasi partilerin hizmet için araç olduğunu belirten İmamoğlu, “Biz hizmet etmeye geliyoruz. Bazıları için siyasi partiler amaç olabilir, ancak bizim için araç” dedi.

‘Bu şehrin nimetlerini bu şehrin insanına dağıtacağız’

İmamoğlu, yoksullukla ilgili de projelerinin olduğunu söyleyerek, “Bu şehrin nimetlerini bu şehrin insanına dağıtacağız” ifadesini kullandı.

Açlık sınırının altında yüz binlerce insan olduğunun altını çizen İmamoğlu, “Bu şehrin ekonomisini düzeltmeye, işsizlere iş bulmaya geliyoruz” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu: İBB iyi yönetilmemiş


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın