İmamoğlu: İstanbul için sokağa çıkma yasağı gecikmeden alınmalıdır

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs vakalarının yüzde 60’ının İstanbul’da görüldüğünü açıklamasının ardından, “En azından İstanbul’a özel bir sokağa çıkma kısıtlaması kararı gecikmeden alınmalıdır” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir kez daha sokağa çıkma yasağı çağrısında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs vakalarına ilişkin yaptığı açıklamanın ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İmamoğlu, “Sağlık Bakanımız Sayın Koca, bizim de daha önce belirttiğimiz gibi salgının Türkiye merkezinin İstanbul olduğunu açıkladı. Toplam hasta sayısının %60’ının İstanbul’da olduğunu paylaştı. En azından İstanbul’a özel bir sokağa çıkma kısıtlaması kararı gecikmeden alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü konuşmasında toplam vaka sayısının 15 bin 679’a, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 277’ye ulaştığını açıkladı.

Koronavirüs vakalarının görüldüğü illeri de açıklayan Bakan Koca, vakaların yüzde 60’ının İstanbul’da görüldüğünü söyledi. Koca’nın verdiği bilgilere göre koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü 10 il şöyle: 

İstanbul: 8 bin 852

İzmir: 853

İzmir: 712

Konya: 684

Kocaeli: 410

Isparta: 268

Sakarya: 207

Adana: 197

Bursa: 135


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın