İmamoğlu: İstediğiniz kumpası kurun, millet bizim arkamızda

Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan’da yaptığı mitingde, “İstediğiniz kumpası kurun, elinizden geleni ardınıza koymayın, millet bizim arkamızda. Millet bizimle beraber” dedi. 

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle oldu: 

Biz bu şehre, bu ülkeye, bu millete kötülüğü gelecek kim varsa bu topraklardan uzak olsun diye dua edelim. 

16 milyon insanın hakkını gasp ettiler. Biz, bu insanlara cevabı sandıkta vereceğiz. 

Son birkaç gündür seçimi kazanmak için manevralar yapıyorlar. Seçimi kazanmak için her yolu mubah olarak görüyorlar. Ama attıkları bu taklalar fayda etmedi. Komik duruma düşüyorlar. Bunlara Allah akıl versin. 

Tüm cahil kurgularla memleketi ve bu şehri ne yazık ki meşgul ettiler. İstanbul’umuza zaman kaybettiriyorlar. Bu şehrin insanlarının canını sıkıyorlar. Bu kadar takla atmak niye? Bu kadar cambazlık niye? 

Gerçekler ortaya çıkmasın diye sözümona Ekrem İmamoğlu’nu tehdit ediyorlar. Neymiş efendim? Görevi yapamazmış. Bu tehditlere vız gelir tırıs gider diyorum. İstediğiniz kumpası kurun, elinizden geleni ardınıza koymayın, millet bizim arkamızda. Millet bizimle beraber.

Kişiye hizmet edenler şu anda yurtdışına kaçtılar. Biz, bir kişinin talimatıyla asla görev yapmadık ve yapmayacağız. Bir kişinin talimatıyla görev yapanlara sesleniyorum: ‘Siz bir kişinin talimatıyla değil, devlete vazifenizi yapın.’ Aksi taktirde o hain ilan edilenlerle aynı sınıfa girersiniz. Biz, sadece devletin kurallarına itibar ederiz. Bizim için esas olan devlettir. Bu şehri bir kişinin talimatıyla değil, 16 milyon insanımızla yönetmeye geliyoruz. 

Biz bu şehrin bütün nimetlerini 16 milyon İstanbulluya dağıtmaya geliyoruz. 

Bu şehirde gençlere her alanda imkan sunacağız. Gençlerin yaşadığı tüm sorunları çözeceğiz. Bu şehri, huzurlu bir şehir haline getireceğiz. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın