Ana sayfa Gündem İmamoğlu, vakıflardan alınan iki tesiste incelemelerde bulundu

İmamoğlu, vakıflardan alınan iki tesiste incelemelerde bulundu

PAYLAŞ
ekrem imamoğlu
Fotoğraf: İBB

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapımı devam eden ve vakıflara teslim edilmesi planlanan, ancak seçilmesinin ardından bu protokolü iptal ederek İBB tarafından değerlendirileceğini açıkladığı iki tesiste incelemelerde bulundu. 

İmamoğlu, 27 Ağustos’ta Saraçhane’de yaptığı açıklamada, bazı vakıflarla yapılan protokollerin iptal edilmesiyle birlikte ‘357 milyon liralık bir sürece nokta konulduğunu’ söylemişti. 

İBB tarafından yapılan açıklamada ise yapımı devam eden ve bazılarının önemli bölümü tamamlanan tesislerden 5 tanesinin vakıf ve derneklere teslim edilemeyerek, İBB tarafından değerlendirilmesine karar verildiği duyurulmuştu. 

İmamoğlu, vakıflara ve derneklere teslim edilmeme kararı alınan biri Küçükçekmece, diğeri de Beşiktaş’ta bulunan iki tesiste incelemelerde bulundu. 

Küçükçemece’deki tesisin bir yıl içerisinde tamamlanacağı bilgisini alan İmamoğlu, “Biz, olaya şöyle bakıyoruz: Tümüyle bunlar İBB’nin. İBB’nin bu tür sosyal faaliyetleri gerçekleştirmek için, böyle kendi içine kapanık, birkaç ferdin yönettiği vakıf, kurum ya da kuruluşlara ihtiyacı yok. İBB’nin, İstanbul halkı adına çocuklara, gençlere, herkese hizmet üretme konusunda aktif olacağı bir dönemi başlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

İBB, vakıflarla yapılan 357 milyon liralık protokolü iptal etti

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here