İmamoğlu: ‘Vali Bey’e rütbe taktırmayın, bu bir tuzaktır’ dedim

Millet İttifakı’nın CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Ordu-Giresun Havaalanı’nda yaşanan ‘VIP krizi’ne ilişkin, “Vali Bey’e rütbe taktırmayın, bu bir tuzaktır” dediğini söyledi. 

Ekrem İmamoğlu, NTV’de katıldığı programda Ordu-Giresun Havaalanı’nda yaşananları anlattı.

‘Kendilerine tuzak kurulduğunu’ belirten İmamoğlu, “Havaalanı’na girdik ve VIP’nin otomobil giriş bariyerleri açıldı. İçeri girdik ve arabaları çektik. VIP’nin önünde toplanmış insanlarla fotoğraf çektirdim. O esnada annem, babam, kız kardeşim ve diğer ekip X-ray cihazından giriş yaptı. Sonra biz içeri girdiğimizde bir telaş gördüm. O arada annemi gördüm, yüzü bembeyazdı. Orada ne olduğunu sordum, buradan girişinizi yasakladılar dediler. Kim yasakladı dedim. Vali Bey’in talimatı var dediler. Ordu Milletvekili Seyit Torun’a ‘Kurban olayım gel gidelim, Vali Bey’ rütbe taktırmayın, bu bir tuzaktır’ dedim” ifadelerini kullandı.

‘Vali basitlik yapmıştır’

Daha sonra polislerin yanına gittiğini belirten İmamoğlu, “Onlara ‘Kusura bakmayın, bu sizinle olan bir olay değil. Bir saygısızlık varsa kusura bakmayın, hakkınızı helal edin’ deyip içeriye geçtik” diye konuştu.

İmamoğlu, “Vali basitlik yapmıştır. Çok net. Bunun dışında Vali Bey’in kurduğu da tuzaktır. Özür borcu vardır” dedi.

‘Binali Yıldırım ve bakanlar da uçak kiraladı’

İmamoğlu, Karadeniz seyahati sırasında Koç Holding’ten uçak kiralanmasıyla ilgili kendisine yöneltilen eleştirilere ilişkin ‘Binali Yıldırım ve bakanların da uçak kiraladığını’ söyledi.

Koç Holding’ten ‘özel jet’ yanıtı: Binali Yıldırım’a da kiraladık

Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu’nun bu konu üzerinde ısrarla durması üzerine “Sizin çalıştığınız grubun iktidar partisiyle olan münasebetinin milyonda biri kadar o grupla bir münasebetim yok” cevabını verdi.

‘Terör örgütleri benim için yok hükmündedir’

İmamoğlu, terör örgütlerinden kendisine söylendiği iddia edilen sözlere ilişkin şu cevabı verdi: “Ben terör örgütlerini takip etmem, işim değil. Çünkü yok hükmündedir benim için. Terör örgütü başka ne ifade edebilir ki? Terör örgütünün isimlerini her gün dile getiren insanlar terör örgütünün kampanyasını yapıyor. Anlamış değilim.”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın