Ana sayfa Gündem İmamoğlu’ndan ‘Pelikancılara’: En büyük şamarım ahlakım

İmamoğlu’ndan ‘Pelikancılara’: En büyük şamarım ahlakım

PAYLAŞ
Ekrem İmamoğlu (Fotoğraf: @ekrem_imamoglu)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun hedefinde “Pelikancılar” olarak adlandırılan grup vardı. İmamoğlu, “Bu insanlar iftira atarak, lekeleyerek, bir kısım terör örgütlerinin geçmişte yaptığı gibi hamlelerle siyasette yer edinmişlerdir.” dedi. 

‘Bir kısım terör örgütlerinin geçmişte yaptığı gibi hamlelerle siyasette yer edindiler’

Bizim Beylikdüzü Vakfı’nın iftar yemeğine katılan İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “AK Parti bünyesinde pelikan mıdır, leylek midir ya da martı mıdır bilmiyorum, bir kuşla anılan grup var.  Ama kuş mu kuş beyinli mi anlamadım. Bu insanlar iftira atarak, lekeleyerek, bir kısım terör örgütlerinin geçmişte yaptığı gibi hamlelerle siyasette yer edinmişlerdir. Ne yazık ki, siyasette yer edindikleri gibi bu ülkenin kamu gelirleri üzerinden de pay almaktadırlar. Kimi basın yoluyla almaktadır kimi kurdukları şirketler üzerinden almaktadır.” 

‘Ahlakım hepsini döver’

“Kusura bakmasınlar ben bildikleri siyasilerden değilim.” diyen İmamoğlu, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “Benim en büyük şamarım ahlakım. Ahlakım, hepsini döver, ufalar, un gibi yapar. Hiç kusura bakmasınlar, benimle uğraşamazlar. Benim beynimde ne varsa özümde de sözümde de o var. Yani şu masada ne konuşuyorsam bu mikrofonda da aynı konuşurum.”

Habertürk kanalında katıldığı programda verdiği bir cevabın kesilerek sosyal medyada dolaşıma sokulmasına değinen İmamoğlu, “Bana terör örgütleri üzerinden kimlik bulmaya çalışan insanlara tavsiyede bulunuyorum, evlerindeki aynaya baksınlar, terör örgütlerine geçmişte yalakalık kim yapmış görecekler.”

Ne olmuştu?

İmamoğlu’na Habertürk kanalında katıldığı programda “PKK’ya, FETÖ’ye ve özellikle yabancı basının Türkiye üzerine İstanbul seçimleri üzerinden tartıştığı, konuştuğu meselelere ilişkin bir mesajınız olur mu?” sorusu yöneltilmişti. İmamoğlu, bu soruya “Ne olabilir ki? Gelin Türkiye’yi hep beraber yönelim, sayın cumhurbaşkanı, 24 Haziran’da yetki almış sayın AK Partililer…” diye cevap vermişti. Fakat sosyal medyada “Gelin Türkiye’yi hep beraber yönelim.” cümlesinden sonrası kesilerek paylaşılmıştı.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here