Ana sayfa Gündem İmamoğlu’ndan Soylu’ya yanıt: Bir tek anamın kucağını biliyorum

İmamoğlu’ndan Soylu’ya yanıt: Bir tek anamın kucağını biliyorum

PAYLAŞ
Ekrem İmamoğlu (Fotoğraf: @ekrem_imamoglu)

Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu, memleketi Trabzon’da konuştu. 

İmamoğlu, köyünü ziyareti sırasında gazetecilerin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Ben buraya Selahattin Demirtaş’ın kucağından gelmedim” sözlerini hatırlatması üzerine “Ben bir tek anamın kucağını biliyorum” yanıtını verdiğini söyledi.

‘Neymiş, Ekrem Yunan’mış. Allah akıl versin’

İmamoğlu, konuşması sırasında ‘Pontus ve Yunan’ tartışmalarına da değindi. “Neymiş, Ekrem Yunan’mış” sözlerinin ardından kalabalıktan yuhalama sesleri yükselince “Ben yerinizde olsam gülerim bunlara. Vallahi gülerim. Yuhalamak bile sizin nefesinizi yorar. Neymiş, Ekrem Pontus’muş. Neymiş, Ekrem teröristmiş. Allah akıl versin” ifadelerini kullandı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) kararına da değinen İmamoğlu, “Bir avuç insanın yaptığı bu yanlıştan milletimizi kurtarmak istiyoruz. Çünkü ne yazık ki ilerleyen yıllardaki her seçimin tartışmalı hale geleceği bir sürecin arefesindeyiz” diye konuştu.

‘Bu evladınız sizi hiçbir zaman mahcup etmeyecek’

İmamoğlu, Trabzon’da yaptığı mitingin ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Doğduğum topraklarda, Trabzon’da beni bağrına basan hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Bu evladınız sizi hiçbir zaman mahcup etmeyecek” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here